Nie masz jeszcze konta ?

Całkowicie za darmo dołącz do naszej społeczności i zostań redaktorem!

Załóż konto »

Artykuły

  • Artykuł dodano : 2017-12-12T00:00:00+01:00 |
  • autor: Burda |
  • kategoria : Artykuły
  • 16
  • (2 zagłosuj, średnia: 3, zaloguj się aby głosować)
    |

Burda 1/2018

  • Styczniowe wydanie Burdy w sprzedaży od 15 grudnia do 18 stycznia
  • Burda 1/2018
    Zdjęcie 1 z 39
    Burda 1/2018
  • Zapraszamy także na krótki przegląd wydania na naszym kanale na YouTube (Burda Polska)

     

    W styczniowym wydaniu Burdy:

    INSPIRACJE
    Oryginalne aplikacje
    Zamiast krawata, czyli elegancka kokarda z broszą
    KOLORY
    Kolekcja jak przez różowe okulary, dzięki której nawet zima nabierze barw
    STYLE
    Etno z Ameryki Południowej – wzorzyście i z fantazją
    RETRO
    Pełna wdzięku sukienka z Burdy 1/1958
    WEEKEND
    Ładne i wygodne stroje sportowe dla aktywnych kobiet
    DZIECI
    Przebrania na bal karnawałowy
    PLUS
    Inspiracje modą lat 40. i stylem marynarskim
    SZKOŁA SZYCIA
    Wyrafinowana kurtka o patchworkowym wyglądzie
    DIY
    Szyjemy torbę sportową na jogę
    KOREKTA WYKROJU
    Odstający brzuszek

  • Dodaj komentarz

    16 komentarzy

    • Martika
      2017-12-12T15:16:19+01:00 Martika
      Z niecierpliwością czekam na ten numer, ze względu na stroje do jogi! Chyba wszystkie je sobie uszyję :-)
    • Gość
      2017-12-12T15:59:24+01:00 bricia (gość ) IP: 37.47.*.*
      ten ostatni kombinezon nawet fajny,można wyskoczyć w nim na miasto ;p sukienka i bluzka z tymi bufiastymi rekawami jest superaśna
    • Mimbla13
      2017-12-12T16:38:32+01:00 Mimbla13
      Podoba mi się. Już ostrzę sobie igły na niektóre rzeczy ;-)
    • Sellene
      2017-12-12T16:58:16+01:00 Sellene
      Sukienka ze zdjęcia 31 jest piękna, mam pytanie do Burdy, czy w oryginale 60 lat temu była w Burdzie do rozmiaru 48? Czy coś źle odczytałam na zdjęciu z tamtych lat.
    • Burda
      2017-12-13T10:28:38+01:00 Burda
      @Sellene
      Wykrój tej sukienki był w roku 1958 w dwóch rozmiarach: 44 i 48
    • Sellene
      2017-12-13T12:06:08+01:00 Sellene
      To ja poproszę o te większe rozmiary :)
    • Burda
      2017-12-13T12:24:32+01:00 Burda
      @Sellene
      Rozmiar 44 jest, 48 niestety wypadł :-)
    • Gość
      2017-12-13T14:00:35+01:00 gość (gość ) IP: 85.89.*.*
      Niestety już drugi miesiąc nie ma prac pasjonatek szycia. Mamy za to poradnik co sobie wiązać na szyi, w pasie, kremy, suplementy diety, książki (4 strony), przepisy kulinarne, porady zdrowotne, ozdoby sylwestrowe, herbaty, masło i sos pomidorowy, reklamę innych wydań burdy (4 strony) oraz prawdziwą lamę na dokładkę. W sumie 18 stron delikatnie mówiąc "nie na temat", a na ciekawe i inspirujące prace pań szyjących już miejsca nie ma. Szkoda. Ubrania na smukłych modelkach to jednak nie to samo co na normalnych kobietach...
    • Sellene
      2017-12-13T17:43:31+01:00 Sellene
      A nie można skopiować tych z przed 60 lat? Bo w tej Burdzie tylko ta sukienka zasługuje na uwagę, faktycznie jak napisał ''gość '' wszystkie te porady znajdujemy w innych czasopismach - gotowanie, zdrowie, kosmetyki, książki i inne reklamy. Nie tego oczekujemy od tak świetnego miesięcznika, w dobie internetu wszytko mamy, ale nie mamy fajnych wykrojów, przecież obecne dla szczupłych to jakieś wory - oczywiście prócz tej sukienki 31, a dla grubasek to jakaś porażka, czy ktoś zdecydowałby się założyć tę granatową bluzkę? Przecież ona nie tylko pogrubia ale także wypacza kształty pań plus- uwydatnia okolice talii zmniejsza biust po prostu porażka. Proszę przekazać nasze opnie do wydawcy. Pozdrawiam Irena
    • Gość
      2017-12-13T20:08:39+01:00 Ewa (gość ) IP: 188.127.*.*
      @Sellene
      jeśli zależy Pani na szerokiej rozmiarówce to może skusi się Pani na Knipmode/Fashion Style? Tam każdy wykrój jest w rozmiarze 34-54, niektóre do 48. Fashion Style, który jest przedrukiem Knipmode w wersji francuskiej, jest dostępny w empiku. Wiem że to aż 40 zł ale może warto od czasu do czasu zakupić. Zawartość numerów można sprawdzić na knipmode.nl . Aktualnie jest dostępny Fashion Style który jest przedrukiem wydania grudniowego z... 2016 roku (wcześniejsze numery Fashion Style miały identyczną zawartość jak bieżące wydania Knipmode). Podsyłam link: knipmode.nl/2016/11/16/patronen-overzicht-knipmode-december/ i jeszcze youtube.com/watch
    • Sellene
      2017-12-14T06:28:12+01:00 Sellene
      Ewa dziękuję, tego nie znam, przy okazji przejrzę, czasami mam klientki które nie mogą kupić fajnych ciuszków w większej rozmiarówce, sama też potrzebuję czegoś fajnego. Tylko mam złe doświadczenia z innymi magazynami jak np. ''Szycie'' nabyłam kilka numerów ale nie podobają mi się ich konstrukcje krojów i jeszcze nie skorzystałam z ani jednego wykroju. Burda miewa tak świetne perełki i oryginalne cięcia w sukienkach, bluzeczkach itp. że mimo marudzenia będę ją nadal kupować. Jedyny problem w tym że jest ich coraz mniej a więcej niepotrzebnych porad i coraz więcej reklam,etc... Na szczęście mam kolekcję starszych wydań. Pozdrawiam :)
    • Gość
      2017-12-14T10:23:26+01:00 wielbicielka burdy iszyci (gość ) IP: 89.64.*.*
      a mi się wydaje, że gdyby nie reklamy Burda kosztowałaby też ok.40 zł. . No niestety cos za cos,, chociaz też uważam ,że porady kosmetyczne są niepotrzebne. pozdrawiam
    • Gość
      2017-12-14T11:13:56+01:00 Ewa (gość ) IP: 188.127.*.*
      @Sellene
      Niestety ja mimo, że mam kilka numerów Knipmode czy Fashion Style, jeszcze nie szyłam z ich wykrojów. Powodem tego jest tylko to, że szyję dopiero od kilku miesięcy i póki co nie czuję się na siłach żeby szyć bez opisu szycia, a nie znam ani francuskiego, ani tym bardziej niderlandzkiego. Niemniej, wierzę, że kiedyś osiągnę ten poziom wtajemniczenia i te wykroje się przydadzą, bo są dobrą alternatywą dla coraz bardziej nawymyślanych wykrojów z Burdy. Oczywiście ja również pozostaję wierna Burdzie, ale przyznam, że raczej korzystam z tych starszych wydań niż bieżących. Wszędzie tylko falbany, wolanty, inne udziwnienia, a mało ponadczasowej klasyki. Wracając do wykrojów Knipmode, wydaje mi się, że gdzieś wyczytałam w komentarzach na którymś blogu, że pani Beata (brother40) ma doświadczenia z Fashion Style, bo dostaje je z Niemiec, zatem można zasięgnąć opinii co do wykrojów ;) Pani Agnieszka z bloga " by Mondfee" też zrealizowała kilka projektów z Knipmode i była zadowolona (na jej blogu pierwszy raz przeczytałam o tej gazecie). Pozdrawiam serdecznie :)
    • Gość
      2017-12-14T12:20:20+01:00 sekretarka (gość ) IP: 217.96.*.*
      sukienka na zdjęciu 19 - granatowa - śliczna, a może w następnym numerze poproszę o rozmiar 38,
    • Gość
      2017-12-14T22:33:03+01:00 Gość (gość ) IP: 78.11.*.*
      Wydanie przepiękne....ale nie kupię. Zrezygnowałam też z prenumeraty. zapytacie dalczego? Ze względu na rozmiary. Tak jak Panie w postach wyżej szukają dużych rozmiarów, mi zależy na normalnym rozmiarze 38, bo taki noszę. Im więcej szyję z BURDY, tym bardziej jestem niezadowolona. Odrysowuję wykrój w rozm.38 i wychodzi worek, zamiast ubrania. Odrysowyję bluze w rozmiarze 34 i po zmierzeniu okazuje sie tak obszerna jak na człowieka z wagą 100 kg. Co jest z tymy modelami nie tak, że wychodzą wory zamiast bluzek??? moda, złe skalowanie. Męczy mnie to. Zakupiłam Ottobre.
    • Gość
      2017-12-22T17:40:17+01:00 katali (gość ) IP: 185.153.*.*
      Mam pytanie o bluzkę 106 z burdy 1/2017, jest przy niej adnotacja kurs szycia, gdzie mogę znaleźć opis jak ją uszyć? I czy jest na nią wykrój w gazecie?
  • Autor : Burda

    Burda

    Statystyki artykułu :

    Artykuł dodano : 2017-12-12T12:54:26+01:00