Nie masz jeszcze konta ?

Całkowicie za darmo dołącz do naszej społeczności i zostań redaktorem!

Załóż konto »

Nasze pomysły

 • Artykuł dodano : 2017-07-12T14:26:31+02:00 |
 • autor: Burda |
 • kategoria : Nasze pomysły
 • 0
 • (1 zagłosuj, średnia: 5, zaloguj się aby głosować)
  |

Rękawy jak skrzydła

 • "Zwykły" żakiet może nabrać zupełnie innego wyglądu, kiedy zmienić jego rękawy. A miłośniczki lat 70. i muzyki zespołu ABBA mogą poczuć się bliżej swoich idoli w takiej oryginalnej bluzce
 • Zdjęcie 1 z 6
 • Żakiet      

  Potrzebne materiały:
  resztka materiału ok. 35 x 70 cm, wkład do naprasowania, kreda krawiecka, nici do szycia.
  Wykonanie:
  na rękawach żakietu zaznaczyć wysokość łokci. Spiąć i sfastrygować materiał i podszewkę ok. 10 cm powyżej oznaczenia. Na brzegu podłożenia odpruć podszewkę. Rozpruć przedni szew rękawa – na rękawie z materiału wierzchniego aż do oznaczenia łokcia, na podszewce aż do ok. 4 cm powyżej oznaczenia łokcia. Obciąć podszewkę 2 cm powyżej oznaczenia łokcia. Skroić materiał według obciętej części podszewki, na górnym brzegu dodać 2 cm na szwy. Wywinąć rękawy żakietu podszewką na wierzch. Skrojone kawałki materiału przypiąć prawą stroną do prawej dolnego brzegu rękawów z podszewki, zszyć brzegi na szer. 1 cm. Na rękawach żakietu wywinąć na wierzch zapasy na podłożenie, przyszyć w brzegu złożenia rozprutego szwu. Na górnym końcu rozprutego szwu, na jednym brzegu podwinąć symetrycznie i przypiąć szpilką skrojony kawałek materiału i rękaw. Od dołu chwycić pomiędzy rękaw a kawałek materiału i wyciągnąć na wierzch spięte brzegi. Wyjąć szpilki, ale części materiału nie powinny pozostawać luźne. Spiąć brzegi kawałków materiału i brzegów rękawów prawą stroną do prawej. Dokładnie w brzegu złożenia rozprutego szwu zszyć aż do 5 cm przed dolnym brzegiem rękawów. Ponownie wsunąć brzeg do środka. Drugi brzeg rękawa przyszyć dokładnie w ten sam sposób do kawałka materiału. Ponownie zawinąć pod spód zapasy na podłożenie rękawów. Dolny brzeg kawałka materiału podwinąć i przyszyć do zapasu na podłożenie. Przyszyć ręcznie pozostałe otwarte jeszcze brzegi.

   

  Bluzka      

  Potrzebne materiały:
  wzorzysta tkanina longsleeve, resztka ok. 40 x 60 cm, wkład do naprasowania, marker, nici do szycia, arkusz papieru w formacie A3, nożyce, szpilki.
  Wykonanie:
  przygotować wykrój, skroić części, przygotować rękawy zgodnie z opisem KROK PO KROKU. Na skrojonych kawałkach materiału obrzucić górny brzeg. Rękawy przypiąć do kawałków materiału, prawą stroną do prawej. Dolne brzegi i brzegi nacięć zszyć na szer. 1 cm, do górnych końców nacięć szyć ukośnie w kierunku naciętych brzegów. Obciąć ukośnie zapasy na dolnych rogach. Wywinąć rękawy. Zaprasować brzegi. Na górnych końcach nacięć zszyć w kilku miejscach brzegi kawałków materiału.

  KROK PO KROKU

  Krok 1.
  Włożyć bluzkę i zaznaczyć wysokość łokci. Papier złożyć na pół i wsunąć pod rękaw tak, aby brzeg papieru pokrywał się z oznaczeniem łokcia. Obrysować brzegi rękawa.

  Krok 2.
  Skroić zgodnie z wykrojem po dwie części z flizeliny i materiału w kontrastowym kolorze. Wywinąć bluzkę na lewą stronę.

  Krok 3.
  Przód rękawa naciąć na środku, kończąc 2 cm poniżej oznaczenia. Przypiąć, a następnie przyszyć kolorową tkaninę. Podobnie postąpić z drugim rękawem.

 • 0 komentarzy

 • Autor : Burda

  Burda

  Statystyki artykułu :

  Artykuł dodano : 2017-01-09T10:36:05+01:00

  0 komentarzy

  1784 odsłony

Podobne artykuły