Fast Textile 2019 

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to najważniejsza impreza branży tekstylnej w Polsce, która na stałe wpisała się w kalendarze wszystkich pasjonatów szycia. W tym roku odbyła się ona w dniach 20 – 22 listopada. W PTAK Warsaw Expo przez trzy dni można było zapoznać się z prezentowanymi przez wystawców nowościami w temacie technologii, maszyn do szycia, materiałów i dodatków krawieckich. Wszystko podzielone było na 12 stref tematycznych takich jak: Tekstylia Domowe, Fast Fashion, Tkaniny Obiciowe, Tekstylia Reklamowe, Tkaniny i Dzianiny, Maszyny, Przędza, Usługi, Akcesoria, Dodatki Krawieckie, Media, Pawilony Narodowe. W tym roku integralną częścią targów była również strefa dla hobbystów, w której odbywały się liczne wykłady, warsztaty, konkursy i zawody! Wydarzeń było tak wiele, że skorzystanie z ich pełnej oferty było niemożliwe. Jeśli chodzi o statystyki liczbowe, tegoroczne targi odwiedziło 33 000 osób i wzięło w nich udział 500 wystawców! 

Atrakcje tegorocznego Fast Textile

Podczas 6. edycji targów działo się naprawdę wiele! Wszystko było podzielone na dwie strefy: strefę targową - hala C, w której każdego dnia odbywało się Forum Tekstylne, na którym wybitni eksperci z najbardziej znanych firm prowadzili warsztaty i szkolenia branżowe, dzieląc się swoim doświadczeniem w zakresie nowoczesnych technologii i specjalistycznych strategii w przemyśle oraz strefę warsztatową - hala D, w której została przeprowadzona niezliczona ilośc warsztatów, spotkań i wykładów. Głównymi atrakcjami była interaktywna przestrzeń #WartośćSzycia przygotowana we współpracy z Sewing.Bloggers.Poland i Pracownią Janka Leśniaka o wielkości ponad 1000m2, w której odbywały się liczne warsztaty, spotkania i panele dyskusyjne m.in. Warsztaty Torebka Idealna by Janek Leśniak, Drugie życie jeansów - szyjemy nerki z Joanka-Z, Rysowanie igłą, czyli pikowanie z wolnej ręki z Anną Sławińską czy Warsztaty szycia lnianego woreczka z Elą Wasiluk. W tym samym czasie działała także strefa warsztatów UltraMaszyna x Tkaniny Karoliny, która zorganizowała zajęcia z szycia abażuru do lampy, workoplecaka, poszewki z wypustką, kosmetyczki czy naukę podstaw haftu komputerowego. Swoje stoiska warsztatowe prowadziła także Pasmanteria Ozdobna i Papavero. Każdego dnia można było także uszyć legowisko dla schroniska, wziąć udział w warsztatach tapicerstwa i renowacji mebli oraz pooglądać wystawę "Najpiękniejsze patchworki w jednym miejscu" oraz "Patchworki inspirowane obrazem Rebecca Vincent". Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru Forma pokazywała, jak modelować gorset na manekinie, a Sue Anne Art Studio prowadziło warsztaty z projektowania mody. Liczne warsztaty i szyciowe atrakcje odbyły się także w naszej strefie Burda Style! 

Konkursy i zawody

Na tegorocznych targach nie zabrakło także konkursów i zawodów, które zostały przeprowadzone z dużym rozmachem. Strima zorganizowała 2 - dniowe Mistrzostwa Świata w Prasowaniu Strima Open 2019, którym towarzyszyły ogromne emocje, a zmagania uczestników oglądało się z zapartym tchem. Po tytuł mistrzowski sięgnęła Magdalena Syrojeszko, która wygrała czek na 10.000 zł, a Pralnia ECO LAGOON z Zielonej Góry, którą reprezentowała - profesjonalny zestaw prasowalniczy marki PRIMULA o wartości 20.980 zł! Poza tym zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści mogli wystartować w konkursie MasterSzew 2019, w którym trzeba było kreatywnie przerobić konkretną rzecz. W kategorii profesjonaliści wygrała Magdalena Pająk, a w hobbystach Agnieszka Czech. To jeszcze nie koniec wyzwań! Sewing.Bloggers.Poland i Pracownia Jan Leśniak zorganizowali szyciowy challenge #SewingFashionMeeting, w którym dwuosobowy zespół składający się z modowej i szyciowej blogerki miał za zadanie zaprojektować i uszyć interpretację spódnicy o linii A

Jak sami widzicie, lista atrakcji tegorocznych targów Fast Textile była niezwykle długa. Bardzo się cieszymy, że w tym roku organizator w dużej mierze postawił na osoby indywidualne, które kochają szyć i które mogły uczestniczyć w niekończącym się ciągu wydarzeń! 

Foto relację z targów znajdziecie w galerii >>