1 października na kanale Romance TV czeka na Was niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmu opowiadającego historię założycielki magazynu "Burda Moden", która stworzyła krawieckie imperium. Mowa rzecz jasna o Aenne Burda, która wpadła na odpowiedni pomysł w odpowiednim czasie. Magazyn z gotowymi wykrojami do uszycia okazał się strzałem w dziesiątkę! To właśnie dzięki burdzie, Niemki za niewielkie pieniądze mogły uszyć piękne i modne kreacje, które w szarej i powojennej rzeczywistości były na wagę złota. Aenne Burda sprawiła, że każda kobieta mogła poczuć się damą nosząc luksusowe i eleganckie stroje rodem z największych stolic mody. 

Dwuczęściowy film „Aenne Burda - kobieta cudu gospodarczego” w reż. Franziski Meletzky z rolą tytułową Kathariny Wackernagel opowiada o życiu i dokonaniach właścicielki wydawnictwa z Offenburga, która musiała pokonać wiele przeszkód, żeby móc zrealizować swoje marzenie. Wykazała się przy tym nieprzeciętną odwagą i determinacją. Prosty pomysł zrealizowany z wielkim rozmachem, dzięki ciężkiej pracy oraz całościowej wizji Aenny Burdy, po kilku latach osiągnął nakład pół miliona egzemplarzy, a malutka redakcja pracującą w gospodzie, zamieniła się w prawdziwy koncern modowy! W tym roku obchodzimy już 70 rocznicę powstania wydawnictwa modowego Aenne Burdy oraz 70 - lecie istnienia najpopularniejszego magazynu „Burda Moden”, który obecnie jest wydawany pod nazwą Burda Style w 17 językach w ponad 100 krajach! 

Nie przegapcie okazji i zobaczcie tą niezwykłą i inspirującą opowieść o silnej kobiecie, której udało się osiągnąć swoje cele! Film będzie można zobaczyć 1 października o godz. 21.00 (część pierwsza) i 22.50 (część druga) na kanale Romance TV. Serdecznie zapraszamy! 

Wybrane kadry z filmu, które oddają atmosferę i klimat powojennych lat zobaczycie w galerii >>