Akademia Burda Style - warsztaty szycia we Wrocławiu [relacja z wydarzenia]

8 miesiecy temu

Wspaniała i twórcza atmosfera - zobacz, jak wyglądały warsztaty szycia poprowadzone przez Sylwię Synowiec!


Akademia Burda Style - lipcowe warsztaty szycia we Wrocławiu 

27 lipca w Szyciokawiarni nr 1 Dresówka.pl we Wrocławiu odbyły się profesjonalne warsztaty szycia Akademii Burda Style, które poprowadziła Sylwia Synowiec - autorka bloga LetSew, wykwalifikowana krawcowa oraz redaktorka serwisu Burda.pl! W pięknych wnętrzach wrocławskiej szyciokawiarni na uczestniczki czekały zestawy do szycia Burda Style, tkaniny od Dresówka.pl, wydrukowany E - wykrójmaszyny do szycia Janome oraz słodkie przekąski i kawa. Zadaniem sześciu uczestniczek, które wzięły udział w spotkaniu było uszycie portfelowej spódnicy z E - wykroju, która pochodzi z magazynu Burda Style 5/2017 (model nr 113). Cztery godziny warsztatów spędzone w twórczej i pozytywnej atmosferze, minęły zdecydowanie za szybko!

Program warsztatów 

Uczestniczki warsztatów Akademii Burda Style zobaczyły krok po kroku, jak uszyć wybraną spódnicę z E - wykroju. Szkolenie rozpoczęło się od wprowadzenia dotyczącego korzystania z E - wykrojów Burdy. Następnie każda z pań nauczyła się poprawnego zdejmowania miary, dzięki czemu wybrała dla siebie odpowiedni rozmiar. Kolejnym etapem było przygotowanie wykroju zgodnie ze swoim rozmiarem, wycięcie jego poszczególnych elementów i ułożenie ich na materiale. W ten sposób można było przejść do krojenia wzorzystych tkanin z lnu i wiskozy idealnych na upalne dni i finalnie do szycia spódnicy!

W ramach warsztatów odbył się również krótki wykład o dekatyzacji – jak ją wykonać oraz dlaczego jest tak istotna podczas tworzenia własnej garderoby. Ponadto prowadząca szkolenie Sylwia Synowiec, przekazała uczestniczkom kilka szyciowych trików ułatwiających pracę m.in. przenoszenie zaszewek metodą pętelkową czy szycie kieszeni z ukrytym szwem. Wrocławską Szyciokawiarnię odwiedziła także redaktor naczelna magazynu Burda Style Anna Blaut-Welna, która wręczyła uczestniczkom specjalne podarunki na zakończenie szyciowego spotkania. 

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach szycia Akademii Burda Style! Mamy nadzieję, że były one początkiem wspaniałej, krawieckiej przygody, a uszyte spódnice niezastąpioną częścią letniej garderoby. Do jakiego miejsca mamy zawitać kolejnym razem? Dajcie znać, czy chcecie, aby w Waszej miejscowości odbyły się warsztaty szycia Akademii Burda Style!

Uszyj spódnicę z naszymi E - wykrojami - modele dla początkujących: 

Magazyny dla osób początkujących:

Komentarze
0

 

Powiązane treści

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!