Model, który poddamy metamorfozie, ma klasyczny kołnierzyk, długie rękawy z mankietami, zapięcie z listwą i plastron z zakładkami. Odmienimy go na trzy sposoby. Oto one.

1. Bluzka z plastronem

Odpruwamy od bluzki plastron z zakładkami. Z materiału w drobne kwiatki kroimy element w kształcie odprutego plastronu i wszywamy go w jego miejsce. Kołnierzyk imlistwa zapięcia bluzki pozostają na miejscu. Można oczywiście podwinąć rękawy, wtedy otrzymamy "trzecią" wersję bluzki.

2. Bluzka z ozdobnymi taśmami

Tym razem plastronpozostaje, natomiast odpruwamy kołnierzyk i zszywamy górny szew stójki. Odpruwamy klasyczne białe guziki i zastępujemy je kolorowymi, pasującymi do kolorun taśm. Wzdłuż szwu nasady plastronu naszywamy ozdobne taśmy.

3. Bluzka ozdobiona koralikami

Bluzka pozostaje w formie pierwowzoru, niczego od niej nie odcinamy. Zajmujemy sie wyłącznie ozdobieniem kołnierzyka. Naszywamy na niego w dowolnej kombinacji kolorowe koraliki i stras. Aby sobie ułatwić i przyspieszyć pracę, można nanizać na nitkę po kilka sztuk koralików i przyszyć razem. Można tez pociąć na kawałki naszyjnik im przyszyć do kołnierzyka. Bedzie pięknie!