NA KRZYŻ
Szew boczny rozpruć na długość równą długości podłożenia przodu, obrzucić. Lewy przedni szew boczny przypiąć do prawego szwu bocznego i na odwrót. Zszyć nowy lewy szew boczny, w prawy szew wszyć zamek błyskawiczny.

OWIJANIE
Kawałek materiału (np. dla rozmiaru 36 powinien mieć wymiary 40 x 55 cm) obrzucić dookoła. Krótsze brzegi zmarszczyć na długość 22 cm, jeden z nich naszyć 3,5 cm za szwem bocznym i skręcić. Na drugim brzegu przymocować 5 zatrzasek do zapięcia.

BLUZKA SKRĘCONA W TALII

Aby dopasować bluzkę w talii, zazwyczaj wykonujemy odpowiednie zaszewki. Nasz sposób polega na zebraniu i spięciu, a następnie zszyciu materiału w kilku miejscach w talii. Pokazujemy, krok po kroku, jak to zrobić.

Potrzebne materiały:
gotowa bluzka, rozpruwacz do szwów, igła, gumki recepturki, nici, 4 drewniane koraliki (Ø 10 mm); pożądany także byłby manekin.

KROK 1.
Za pomocą rozpruwacza rozpruć zaszewki na przodzie bluzki. Założyć bluzkę na manekin (ew. skorzystać z pomocy drugiej osoby).

KROK 2.
Na każdym z przodów umocować za pomocą gumki recepturki po dwa koraliki: koraliki na prawej, a gumkę na lewej stronie materiału.

KROK 3.
Wywinąć bluzkę na lewą stronę. Rozciąć materiał, wyjąć koralik. Trzymając materiał, zdjąć gumkę. W tej formie ręcznie zszyć materiał.