Żeby szybko uszyć spódniczkę, wystarczy do materiału doszyć szeroką elastyczną taśmę. Pokazujemy krok po kroku, jak to wykonać. 

Potrzebne materiały: szeroka elastyczna taśma (guma), spódnica (klin spódnicy należy zszyć i rozprasować szew, górny brzeg obrzucić ściegiem zygzakowym lub owerlokiem, dolny obrzucić i podwinąć), nici i igła do fastrygowania, szpilki. 

Krok 1. Wzdłuż brzegu taśmy zaznacz fastrygą linię, wzdłuż której ułożony będzie brzeg spódnicy – dzięki temu łatwiej będzie równo ją przyszyć. Zszyj ze sobą końce taśmy, zapasy rozprasuj (wcześniej ustal, jaki obwód powinien mieć pasek).

Krok 2. Przed przyszyciem spódnicy do paska należy podzielić obwód jej górnego brzegu na osiem równych części, co umożliwi jego równomierne wdanie. W tym celu klin spódnicy złóż wzdłuż szwu i na drugim brzegu złożenia wbij szpilkę. 

Krok 3. Następnie złóż klin tak, aby szew pokrył się ze szpilką. Na brzegach nowo powstałych złożeń wbij szpilki – w ten sposób powstaną dwa kolejne oznaczenia. Obwód spódnicy jest więc już podzielony na cztery odcinki.

Krok 4. Teraz należy wyznaczyć środek każdego z tych czterech odcinków. W tym celu złóż ze sobą sąsiadujące oznaczenia i wbij szpilki na brzegu nowego złożenia. Tak samo wykonaj oznaczenia na pasku.

Krok 5. Spódnicę przypnij prawą stroną do lewej strony paska tak, aby jej górny brzeg leżał wzdłuż zaznaczonej fastrygą linii, a oznaczenia na pasku i na spódnicy się pokrywały. 

Krok 6. Pasek przyszyj do spódnicy ściegiem elastycznym lub zygzakowym, rozciągając go na długość obwodu spódnicy (odcinek po odcinku).

W ten sposób powstanie letnia spódniczka, którą uszyjesz w kilka chwil! 

Instrukcja pochodzi z wydania specjalnego "Moda dla dzieci" 1/2019

Zobacz także filmowy tutorial i subskrybuj nasz kanał na YouTube!