Listopadowa "Burda" już w sprzedaży. A co w niej:

moda

Brązy i beże, czyli typowe tonacje kolorów ziemi, podkreślają urodę i elegancję strojów na jesień niepozbawionych nuty ekstrawagancji.

Z pojęciem elegancji nieodmiennie kojarzą się klasyczne barwy – czerń i biel. Nasza kolekcja utrzymana w tej tonacji składa się ze strojów uszytych ze szlachetnych tkanin takich jak jedwab, krepa czy koronki.

Byłby w błędzie ten, kto uważałby, że kwiatowe motywy są odpowiednie wyłącznie na lato. Wszystko zależy od kolorystyki. Jesienią kwiaty mają stonowane, żeby nie powiedzieć przygaszone barwy i są uzupełnione czernią. Taka kompozycja wymaga zastosowania wyjątkowo kobiecych fasonów.

Kiedy nadchodzą zimne pory roku, życie towarzyskie przenosi się "pod dach". Z myślą o osobach chętnie uczestniczących w rozmaitych party i imprezach stworzyliśmy kolekcję strojów z oryginalnych tkanin z połyskiem. Sukienki, spódnice, żakiety czy bluzki uszyte z błyszczących jedwabnych tkanin, metalizowanego dżerseju czy też dżerseju z cekinami są tak dekoracyjne, że często nie potrzebują dodatkowych ozdób.

Nieustająca moda na retro tym razem znalazła swój wyraz w kolekcji w rozmiarach PLUS. Styl lat 40. odnajdujemy w detalach jesiennych płaszczy, sukienek, bluzki czy kostiumu. Jak przystało na jesienną kolekcję, w kolorystyce pojawiają się odcienie brązu, zieleni czy też kolor czerwonego wina.

Miękkość i delikatność to cechy naszych ubranek dla maluchów. Oryginalne bluzki i spodnie zostały zaprojektowane dla rozmiarów 74–98.

magazyn

W Szkole szycia pokazujemy, jak uszyć bluzkę z lodenu, a naprawa zepsutego zamka błyskawicznego w dżinsach to temat naszego pogotowia krawieckiego.

Przed nami czas adwentu i świąt. Tym, którzy lubią w tym okresie ozdabiać tematycznie swoje domy i mieszkania, proponujemy zajrzeć do Kramu z pomysłami, w którym są propozycje urokliwych ozdób na czas adwentu.

Z resztek tkanin można uszyć zabawną poduszeczkę do igieł w kształcie jeżyka, a nasza czytelniczka Kinga proponuje uszycie asymetrycznego kołnierzyka.

Jesienią grożą nam infekcje, dlatego radzimy, jak wzmocnić odporność organizmu, a paniom w wieku 40+ sugerujemy, co robić, by utrzymać piękną cerę.