To najlepsze świadectwo geniuszu pomysłu założycielki pisma Aenne Burda. Wiedziała ona, jak ważna jest dla kobiet moda, jak bardzo podnosi ich poczucie własnej wartości. Rozumiała też, że chęć posiadania eleganckiego stroju nie jest zależna od poziomu dochodów. Właśnie dlatego postanowiła umożliwić kobietom na całym świecie własnoręczne szycie modnych i eleganckich ubrań, niczym nieustępujących kreacjom od wielkich projektantów mody. Stworzyła czasopismo „Burda Moden” i dokonała tym samym prawdziwej rewolucji. Ten innowacyjny pomysł spotkał się z uznaniem i to na całym świecie. Z upływem czasu zmieniały się trendy i fasony, ewoluował też charakter szycia, które z konieczności stało się pasją – potrzeba szycia, aby być dobrze ubraną, przekształciła się w zamiłowanie do samodzielnego tworzenia. Jedno pozostało niezmienne – od 70 lat rzesze czytelniczek „Burdy” na całym świecie otrzymują co miesiąc wykroje, dzięki którym mogą stworzyć niepowtarzalne, piękne stroje na swoją miarę. Oddając w ich ręce „Burdę”, kontynuujemy dzieło Aenne Burda i pomagamy im realizować ich sny o modzie.

Obecnie „Burda Style” wydawana jest aż w 18 językach i stała się wiodącą światową marką oferującą modę do samodzielnego uszycia. Mimo iż ma już 70 lat, jest ciągle młoda! Informacji o trendach, porad o szyciu, inspiracji i wykrojów szukają u nas kreatywni ludzie niezależnie od wieku. Dzisiaj mamy do zaproponowania już nie tylko czasopismo i papierowe wykroje, ale również coraz prężniej funkcjonujący obszar digital, czyli stronę internetową, social media i e-wykroje.

Październikowa „Burda Style” to numer wyjątkowy. Zapraszając czytelników do wspólnego świętowania, prezentujemy w nim najpiękniejsze fasony retro z początków istnienia naszego czasopisma – w nowej stylizacji, tak samo urzekające, jak przed laty. Jest wśród nich czerwona suknia, której fason z dopinaną spódnicą daje wiele możliwości stylizacji, elegancka garsonka wyczarowująca talię osy czy wyjątkowa i ponadczasowa kurtka w kratę. Przygotowaliśmy też sporo innych niespodzianek, wyjątkowo uatrakcyjniających to wydanie. Zapraszamy Was serdecznie do poznania naszych ambasadorek, czyli czytelniczek szczególnie propagujących, naszym zdaniem, szycie z Burdą, oraz do udziału w konkursie – nie tylko dla nagród, ale też po to, by pokazać, jak Burda i wspólna pasja szycia łączy kolejne pokolenia, które na niej „wyrosły”.   

Zobacz przegląd numeru ->>

Z okazji jubileuszu powstał również wyjątkowy film pt. „Burda inspiruje”, który można obejrzeć na burda.pl, kanale YouTube (Burda Polska) i w naszych mediach społecznościowych (FB, IG).

70 lat istnienia czasopisma „Burda” to także szczególna okazja, aby podziękować wszystkim, którzy nam na przestrzeni lat towarzyszyli i nadal towarzyszą: partnerom handlowym, reklamodawcom, a przede wszystkim naszym Czytelnikom. To dla Was jesteśmy i Wy nas inspirujecie.

redaktor naczelna
Anna Blaut-Welna