POTRZEBNE MATERIAŁY

Kawałek czerwonego filcu, resztki filcu np. w kolorze turkusowym, różowym, żóltym na aplikacje, taśma z pomponikami, resztka skóry, resztki włóczki w odpowiednich kolorach, nożyczki, cążki do dziurkowania, radełko do cięcia, linijka, podkładka, igła z czubkiem i bez

KROK 1.

Przygotować wykrój z papieru (kształt buta rysujemu odręcznie), dodając po 1 cm z każdej strony na szwy. Złożyć filc podwójnie, ułożyć na nin wykrój, przypiąć, by się nie przesuwał i wyciąć but.

KROK 2.

Skroić ze skóry kilka długich pasków o szerokości ok. 0,5 cm. Resztę skóry przykroić na odpowiednią szerokość oraz zamierzony obwód buta i pociąć frędzle.
 

KROK 3.

Kawałek skóry z frędzlami przeciąć na pół. Każdą część przyłożyć do górnego brzegu buta, nałożyć taśmę z pomponikami, całość przypiąć. Przyszyć ręcznie włóczką w kontrastowym kolorze za pomocą igły z czubkiem.

KROK 4.

Złożyć części buta lewą stroną do środka. Za pomoca cążków wyciąć wzdłuż brzegów dziurki. Zszyć obie części skórzanymi paskami za pomocą igły bez czubka ściegiem okrętkowym.

KROK 5. Z kolorowych resztek filcu wyciąć aplikacje, naszyć je w ozdobny sposób na bucie. Do górnego brzegu przyszyć uszko do zawieszenia buta wykonane z paska skóry lub filcu.