Jak za pomocą wzoru z kolorowego odwróconego V odmienić pulower lub T-shirt.

Do wykonania aplikacji w kształcie V na T-shircie potrzebne będą:
T-shirt, pasy tkanin w kontrastowych kolorach (najlepiej sprawdzi się dżersej) o wym. 11 x 80 cm (ew. szerokość przodu T-shirtu + 30 cm) każdy, nici, samoznikający pisak, linijka z podziałką, szpilki.

KROK 1.
Złożyć materiał, zmierzyć szerokość (w naszym przykładzie 11 cm) i podzielić na pół.

KROK 2.
Na dolnym brzegu odmierzyć od linii załamania 5,5 cm, zaznaczyć i połączyć z górnym rogiem brzegu załamania, przyszyć.

KROK 3.
Zaprasować utworzony w ten sposób "lejek" tak jak zaprasowuje się zaszewki. Powstanie w ten sposób aplikacja w kształtcie rozłożystego V.

Zgodnie z powyższym opisem wykonać pozostałe aplikacje w innych kolorach i dowolnej szerokości. Rozpruć boczne szwy T-shirtu aż do podkroju pach. Ułożyć aplikacje na przodzie T-shirtu w odległości 2 cm jedna od drugiej, przypiąć, żeby się nie przesuwały i przyszyć. Nadmiar materiału obciąć, złożyć przód i tył T-shirtu i zszyć szwy boczne. Szwy obrzucić.

Aplikacja na pulowerze
Skroić z dżerseju paski o wymiarach: łososiowy 20 x 80 cm (lub szerokość przodu pulowera + 30 cm), czarny 20 cm x zmierzona szerokość przodu. W obu obrzucić brzegi, zaprasować na lewą stronę na szer. 2 cm, przestębnować podwójnie. Z rypsowych taśm (szafirowa 80 x 5 cm, pomarańczowa 80 x 3 cm) oraz z łososiowego dżerseju uszyć aplikacje zgodnie ze sposobem opisanym powyżej krok po kroku. Pomarańczową aplikację naszyć na środku łososiowej, szafirową powyżej. Rozpruć boczne szwy pulowera aż do podkroju pach. W odległości 5 cm od podłożenia przyszyć pas czarnego dżerseju, a następnie przygotowaną szpiczastą aplikację. Obciąć nadmiar materiału, zszyć szwy boczne.