W listopadzie częściej spędzamy czas w domowym zaciszu. Warto wykorzystać praktycznie długie listopadowe wieczory, a ponieważ w niedalekiej perspektywie jest Boże Narodzenie, to naturalną koleją rzeczy koncentrujemy się na temacie świąt.

W ostatnim w tym roku wydaniu magazynu CRAFTY, które pojawi się w sprzedaży już 10 listopada, nie zabraknie pomysłów na ozdoby i dekoracje świąteczne. Tradycyjnie uwzględniamy różne techniki, od prostych po bardziej skomplikowane. Oto tylko niektóre tematy z tego wydania.

Niezwykle oryginalna bombka na choinkę z satynowych wstążek swoim wyglądem sugeruje, że jej wykonanie jest skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Spróbujcie sami.
Osoby władające szydełkiem zapewnie chętnie przygotują śnieżynki, które można zawiesić na choince lub ozdobić nimi dom. Wystarczy biały kordonek, szydełko, krochmal i – dobre chęci.
Szydełkiem można również wykonać sympatycznego renifera Rudolfa, który nieodmiennie kojarzy się nam z tymi zimowymi świętami.
Szmacianki to ulubione przytulanki dzieciaków, ale uszyta z resztek tkanin małpka, którą prezentujemy na stronach magazynu, będzie nie tylko miłym prezentem dla malucha, ale też sympatyczną ozdobą w stylu retro.
Osoby z natury cierpliwe zachęcamy do wykonania techniką malowania na szkle przepięknych witraży. Można je zawieszać na szybach okiennych lub w innym miejscu mieszkania – wtedy mona z tyłu umieścić lampkę, która pięknie podświetli witraż. Malowanie witraży jest czasochłonne, ale dla końcowego efektu warto poświęcić te kilka godzin.
I na koniec temat jak najbardziej świąteczny, czyli bożonarodzeniowe wypieki, od imbirowych ludzików po nadziewaną czekoladowo-orzechowym kremem drożdżową gwiazdę.