Dekoracje świąteczne - kalendarz adwentowy 

Kalendarz adwentowy w formie woreczków z prezentami pięknie ozdobi Twoje wnętrze, a także będzie świetną atrakcją dla dzieci. Do jego wykonania zaangażuj całą rodzinę! Woreczki możesz również wykorzystać pod choinką jako stylowe i ekologiczne opakowanie prezentów

Kalendarz adwentowy - tutorial 

Czas wykonania: 3 - 5 godzin

Poziom trudności

Potrzebne materiały: tkanina, podszewka, nici, dziurkacze do wycinania wzorów, złoty pisak do kaligrafii, papier brokatowy, klamerki, miarkalinijka, nożyczki, centymetr, szpilki, igła do szycia ręcznego, kreda krawiecka.

Piękne tkaniny świąteczne znajdziesz w sklepie Textilmar >>

Instrukcja krok po kroku

Krok 1. Wymiary woreczków: 19 x 20 cm, 11 x 16 cm, 14 x 24 cm. Skrój części z podwójnie złożonego materiału wierzchniego oraz podszewki, przypinając szablon na brzegu złożenia i dodając na bokach i u góry zapas szer. 1 cm.

Krok 2. Zszyj oba szwy boczne woreczka z materiału wierzchniego w odległości 1 cm od brzegów.

Krok 3. Następnie zamknij też oba szwy boczne woreczka z podszewki, zostawiając z jednej strony otwór na wywinięcie (ok. 5 cm).

Krok 4. Oba rogi woreczka z tkaniny zewnętrznej i z podszewki ułóż na płasko i przeszyj każdy w odległości ok. 3 cm.

Krok 5. Woreczek z podszewki umieść w woreczku z tkaniny wierzchniej prawą stroną do prawej i zszyj wzdłuż górnego brzegu w odległości 1 cm. 

Krok 6. Zapasy po obu stronach przytnij, ostrożnie wycinając niewielkie rogi.

Krok 7. Woreczek wywiń, woreczek z podszewki umieść w woreczku z tkaniny i wąsko ostębnuj wzdłuż górnego brzegu. Zaszyj ręcznie otwór w podszewce.

Krok 8. Dziurkaczem wytnij kółka, napisz na nich cyfry, a następnie przypnij klamerkami do woreczków.

GOTOWE! Pochwal się swoim kalendarzem adwentowym lub własnoręcznie zrobionymi dekoracjami świątecznymi w komentarzu pod artykułem! 

Instrukcja szycia kalendarza adwentowego pochodzi z magazynu Burda Style 11/2019, w którym znajdziesz także inne wersje oryginalnych kalendarzy do wykonania samemu!