GĄBKA KOSMETYCZNA

Panie używają jej przy nakładaniu makijażu. Teraz ten przedmiot o podstawie kwadratu z zaokrąglonymi rogami zyskał nowe zadanie. Zanurzane w różnokolorowych farbach gąbki pozwolą tworzyć na tkaninie ciekawe formy nadruków.

KOREK

Kiedy zamarzy się wam wzór kropek na bluzce czy spódnicy, rozejrzyjcie się za korkiem od wina. Będzie on idealnym stempelkiem do zrobienia kolorowego nadruku. Kropki można uporządkować w rzędy lub rozmieścić swobodnie - pozostawiamy pole dla waszej kreatywności.

FOREMKI DO MUFINEK

Nadruki wykonane za pomocą pofałdowanego brzegu foremek wyglądają jak delikatne kwiaty. Każdy motyw wykonujemy nową foremką, gdyż nasiąknięty farbą papier odkształca się.

SZCZOTKA

Szczotka do mycia naczyń w roli stempelka? Dlaczego nie. Za jej pomocą można wyczarować wyjątkowy, delikatny wzór. Ponieważ farba może trwale zabarwić włosie szczotki, trzeba się raczej zdecydować na nadruk w jednym kolorze.

DREWNIANE KLAMERKI

Patrząc na zwykłe klamerki do bielizny, wprost trudno uwierzyć, że za ich pomocą można wykonać taki interesujący nadruk. Jeszcze inny efekt można uzyskać, odbijaąc boczne krawędzie klamerek.

PLASTIKOWA ZAKRĘTKA 

Zakrętka od opakowania bitej śmietany w sprayu, a ściślej mówiąc, górna powierzchnia zakrętki pozwoli wyczarować motywy przypominające kwiatki lub gwiazdki śniegowe.

SIATKA NA OWOCE

Butelka z nałożoną plastikową siatką staje się oryginalnym przyrządem do nadruków. Należy ją pokryć farbą i rolować na tkaninie prosto lub w różnych kierunkach, by powstały ciekawe esy-floresy.

KOŁKI ROZPOROWE

W kuferku z narzędziami można znaleć przedmiot, o którym nikt nie pomyślałby, że może posłużyć za stempelek. A jednak! Za pomocą zwykłego kołka rozporowego można wykonać piękny wzór kwiatka.