Tym, którzy w to wątpią, mówimy dobitnie: dzierganie nie wyszło z mody! Wręcz przeciwnie, robótki na drutach czy szydełkiem cieszą się nieustającym powodzeniem. Mimo że w galeriach handlowych i butikach można kupić niemal wszystko, samodzielnie wykonane swetry, czapki, szaliki czy ozdoby z włóczki mają niepowtarzalny charakter, a samo dzierganie sprawia wielką frajdę. Zajrzyjmy wobec tego do najnowszego wydania „Drutów i oczek", by sprawdzić, czego możecie po nim oczekiwać.

Na początek przeniesiemy się do urokliwej mody lat 50., prezentując pełne wdzięku fasony w pastelowych kolorach. Swetry i sweterki, kardigan, sukienka, peleryna, czapki i akcesoria - jest w czym wybierać.

Oversize...Ten trend zachwyci osoby, które nie boją się wyzwań. Obszerne swetry z bardzo długimi i szerokimi rękawami, monstrualnych rozmiarów kołnierze, które mogą pełnić rolę golfów lub kapturów, pełna szyku sukienka czy poncho, jednym słowem - superforma.

W stylu folk, jak chyba w żadnym innym, „przyjęła się" włóczka. Styl, który prezentujemy w tym wydaniu, to połączenie uroku artystycznej bohemy z odrobiną hippi i adaptacją obowiązujących trendów. Sukienka udająca bluzkę i spódnicę konkuruje z bajecznie kolorowym kardiganem, a sweter z filcu łączonego z włóczką - z rozpinanym ażurowym swetrem. Także barwne dodatki są nieodłącznym elementem tego stylu.

Modele z grubej włóczki sprawdzają się na narciarskim stoku równie dobrze, jak stroje z tkanin high-tech, są ciepłe, a do tego miłe dla oka i takie... swojskie. Warto poświęcić uwagę naszym modelom, damskim i męskim swetrom z grubej i ciepłej wełny w „zimowej" kolorystyce.

Obecnym i przyszłym mamom (lub dziergającym babciom) prezentujemy wyprawkę dla maluszka - od sweterków, kocyka i bucików po przytulanki i zabawną karuzelę.

Nie zabraknie też krótkiego przewodnika „Skąd się bierze wełna" i informacji ze świata mody, w którym dzianina odnosi sukcesy, pokażemy także ażurowy sweterek w różnych stylizacjach.

Wydanie „Druty i oczka" możecie kupić w kioskach i salonikach prasowych albo zamówić w wydawnictwie e-mailem na adres: bok@burdamedia.pl, lub kupić w e-kiosku na stronie www.burdamedia.pl (zakładka Prenumerata).