Proste do uszycia ekologiczne waciki to świetna alternatywa dla zwykłych płatków kosmetycznych, szczególnie teraz kiedy do minimum ograniczamy wyjścia z domu, a tym samym robienie zakupów. Samodzielnie wykonane waciki z odpowiednim płynem lub mleczkiem tak samo oczyszczą Twoją cerę, nie zamieniając się w kolejne śmieci. Wystarczy je wyprać i używać ich ponownie. Co więcej ich wykonanie to świetne ćwiczenie dla osób początkujących, które dopiero uczą się szyć. Nawet jeśli pewne rzeczy wyjdą krzywo, z powodzeniem będzie można używać wacików do codziennego oczyszczania naszej twarzy. 

Ekologiczne waciki - instrukcja szycia 

Potrzebne materiały: tkanina bawełniana, dzianina frotte, wkład termoprzylepny G710 (Vlieseline), miarka krawiecka, szpilki, igła do szycia ręcznego, nożyczki, nici, ołówek, przyrząd do formowania brzegów, szablon/wzór. 

Krok 1. Na lewą stronę dzianiny frotté naprasuj wkład termoprzylepny. Wytnij z zapasem szer. 1 cm na szew okrągłą część A: 1 raz z frotté i 1 raz z bawełny.

Krok 2. Wytnij z bawełny 1 raz część B z zapasem na szew szer. 1 cm. Złóż na pół lewą stroną do lewej i zaprasuj brzeg złożenia.

Krok 3. Następnie zaprasowaną część B przypnij szpilkami do części A z bawełny i wąsko ostębnuj wzdłuż okrągłego brzegu.

Krok 4. Prawą stroną do prawej przypnij do niej część A z frotté i zszyj 1 cm od brzegu, kończąc na paserach (otwór do wywinięcia).

Krok 5. Zapasy szwów przypnij przy samych brzegach.

Krok 6. Wacik wywiń na prawą stronę, wyrównaj przyrządem do formowania brzegów i wyprasuj. Otwór zaszyj ręcznie.

GOTOWE! Od teraz możesz w ekologiczny sposób możesz podejść do oczyszczania i pielęgnacji twarzy! 

Instrukcja szycia ekologicznych wacików pochodzi z magazynu Burda Style 4/2020