Ekologiczne waciki DIY - instrukcja krok po kroku

2 miesiące temu

Uszyj sama waciki do demakijażu


Proste do uszycia ekologiczne waciki to świetna alternatywa dla zwykłych płatków kosmetycznych, szczególnie teraz kiedy do minimum ograniczamy wyjścia z domu, a tym samym robienie zakupów. Samodzielnie wykonane waciki z odpowiednim płynem lub mleczkiem tak samo oczyszczą Twoją cerę, nie zamieniając się w kolejne śmieci. Wystarczy je wyprać i używać ich ponownie. Co więcej ich wykonanie to świetne ćwiczenie dla osób początkujących, które dopiero uczą się szyć. Nawet jeśli pewne rzeczy wyjdą krzywo, z powodzeniem będzie można używać wacików do codziennego oczyszczania naszej twarzy. 

Ekologiczne waciki - instrukcja szycia 

Potrzebne materiały: tkanina bawełniana, dzianina frotte, wkład termoprzylepny G710 (Vlieseline), miarka krawiecka, szpilki, igła do szycia ręcznego, nożyczki, nici, ołówek, przyrząd do formowania brzegów, szablon/wzór. 

Krok 1. Na lewą stronę dzianiny frotté naprasuj wkład termoprzylepny. Wytnij z zapasem szer. 1 cm na szew okrągłą część A: 1 raz z frotté i 1 raz z bawełny.

Krok 2. Wytnij z bawełny 1 raz część B z zapasem na szew szer. 1 cm. Złóż na pół lewą stroną do lewej i zaprasuj brzeg złożenia.

Krok 3. Następnie zaprasowaną część B przypnij szpilkami do części A z bawełny i wąsko ostębnuj wzdłuż okrągłego brzegu.

Krok 4. Prawą stroną do prawej przypnij do niej część A z frotté i zszyj 1 cm od brzegu, kończąc na paserach (otwór do wywinięcia).

Krok 5. Zapasy szwów przypnij przy samych brzegach.

Krok 6. Wacik wywiń na prawą stronę, wyrównaj przyrządem do formowania brzegów i wyprasuj. Otwór zaszyj ręcznie.

GOTOWE! Od teraz możesz w ekologiczny sposób możesz podejść do oczyszczania i pielęgnacji twarzy! 

Instrukcja szycia ekologicznych wacików pochodzi z magazynu Burda Style 4/2020

Komentarze
0

 

Powiązane treści

Maska do spania

Maska do spania

Sen powinien przynieść ukojenie, więc by nic go nie zakłócało, trzeba się "odgrodzić" od świata zewnętrznego, głównie od światła, które przenika przez zamknięte powieki. Jest na to prosty sposób.

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!