Niespodzianek z okazji 70. lat Burda Style ciąg dalszy! Tym razem zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka z serii rozmów live zatytułowanego "Obecność Burda Style wśród pasjonatów i profesjonalistów. Burda Style jako encyklopedia wykrojów". Na ekranie zobaczycie Annę Blaut - Welnę - redaktor naczelną Burda Style oraz Magdę Hasiak - konstruktorkę odzieży, wykładowczynię w Fashion School Poznań oraz projektantkę swojej autorskiej marki. Obie panie w ciekawy sposób przeprowadzą Was przez historię magazynujego początki, rozwój oraz ideę, która od początku przyświecała Aenne Burda - założycielce czasopisma. Zobaczycie, jak na przestrzeni lat zmieniły się arkusze wykrojów. Pokazany w rozmowie wykrój z lat 50. jest nieporównywalny ze współczesnym - dużo prostszym, klarowniejszym i przejrzystszym arkuszem. Nie wspominając już o najnowszej wersji wykroju czyli e - wykroju.

Jest to naprawdę bardzo proste, wiem, że są czasem obawy "co ja z tym zrobię, jak to wydrukować", ale nie ma się czego bać. Nawet ostatnio wydrukowaliśmy ze studentem, który jest u mnie na stażu, e - wykrój męskiej bluzy i nie było z tym żadnych problemów. Wykrój jest bardzo klarowny i zawiera także instrukcję szycia.

Mamy nadzieję, że słowa Magdy Hasiak przekonają Was, że korzystanie z e - wykrojów jest bardzo proste, przyjemne i idealne dla osób początkujących.

Zobacz e - wykroje >> 

Dla osób początkujących powstał również specjalny magazyn "Szycie krok po kroku", który w tym roku ukaże się aż sześć razy. Zawiera on gotowe do wycięcia wykroje, łatwe modele, które dają dużo możliwość interpretacji oraz dokładne i ilustrowane instrukcje szycia. 

Posłuchacie również o tym, dlaczego warto kolekcjonować magazyny Burdy i stworzyć z nich tytułową "encyklopedię wykrojów". Co więcej Ania Blaut - Welna przypomni o kilku ważnych zasadach przed samym szyciem m.in. wyborze odpowiedniego rozmiaru, opowie o pierwszym spotkaniu z maszyną do szycia i zdradzi, jakie wydania specjalne oraz magazynowe niespodzianki ukażą się w tym roku! Zapraszamy do oglądania!