Spódnica

Oryginalna aplikacja nada jednobarwnej grzecznej spódnicy nieco "pazura" i ożywi ją.

Potrzebne materiały:
gotowa spódnica, resztki skóry w kolorze czarnym i naturalnym, biała włóczka tasiemkowa, nici, marker, szpilki, nożyce.

KROK 1.
Na lewej stronie skóry narysować markerem dowolne esy-floresy i wyciąć aplikację.

KROK 2.
Aplikację przypiąć na prawej stronie spódnicy, a następnie przyszyć ją na maszynie.

KROK 3.
Zaakcentować wybrane motywy białą włóczką, przyszywając ją ręcznie wokół ich brzegów.


Top

Potrzebne materiały:
top, cienki przezroczysty materiał jedwabny o wym. 35 x 35 cm, czarny sznurek szer. 5 mm, dł. 1,30 m, czarna niezbyt gruba włóczka, nici, marker samoznikający.

Wykonanie:
Przód topu złożyć na środku lewą stroną do lewej. Markerem zaznaczyć miejsca: na podkroju szyi po obu stronach w odległości 7 cm od środka i na brzegu podłożenia w odległości 16 cm od środka po obu stronach. Zaznaczone miejsca połączyć linią prostą i wyciąć wzdłuż niej część przodu. Używając wyciętego fragmentu topu jako wykroju, skroić część przodu z przezroczystego materiału, dodając z każdej strony po 1,5 cm zapasu na szwy. Na górnym i dolnym brzegu ułożyć zapasy pod spód, podwinąć i przyszyć. Część przezroczystą przyszyć do ciętych brzegów przodu topu – szerokość szwu 7 mm. Zapasy zaprasować pod spód topu. Przypiąć sznurek i włóczkę na części przezroczystej w taki sposób, jak na zdjęciu lub według własnego pomysłu (w tym celu włożyć top na siebie lub naciągnąć go na manekin) i przyszyć ręcznie.

Etui na iPada

Potrzebne materiały:
skóra nappa w kolorze naturalnym o wym. 30 x 55 cm, resztki czarnej skóry, taśma pasmanteryjna w kolorze kremowym szer.  1 cm, dł. 0,5 m, nici, marker samoznikający.

Wykonanie:
Skroić ze skóry 2 części etui szer. 27 cm i wys. 22 cm każda. Złożyć części razem prawą stroną do prawej i spiąć biurowymi spinaczami. Zaokrąglić nieco dolne rogi. Na środku górnego brzegu zaznaczyć i wyciąć zagłębienie szer. 6 cm i gł. 2 cm, zaokrąglając przy tym rogi. Wyciąć z czarnej skóry dowolne esy-floresy i przypiąć je na przodzie etui, jak pokazuje zdjęcie lub według własnego pomysłu. Taśmę przeciąć na dwa odcinki dowolnej długości, przypiąć na przodzie etui, a następnie przyszyć. Części etui złożyć prawą stroną do prawej, dolne i boczne brzegi zszyć. Wywinąć etui. Górny brzeg ostębnować czarnymi nićmi.

Opaska na włosy

Potrzebne materiały:
plastikowa opaska na włosy, szer. ok. 5 cm, kawałek czarnej satyny 15 x 45 cm, włóczka tasiemkowa w kolorze białym, tasiemka satynowa w kolorze naturalnym szer. 3 mm, dł. 1,20 m, nici, marker samoznikający, pistolet do kleju na gorąco.

Wykonanie:
ułożyć satynę na opasce, brzegi zawinąć pod spód i przypiąć materiał spinaczami biurowymi do opaski. Brzegi materiału uciąć w odległości 1 cm od środka opaski, jeden brzeg przykleić. Podwinąć materiał na końcach opaski i również przykleić. Na końcu przykleić drugi brzeg materiału. Na zewnętrznej stronie opaski narysować markerem esy-floresy zgodnie ze zdjęciem lub według własnego pomysłu. Złożyć razem włóczkę i tasiemkę i przyszyć ręcznie zgodnie z oznaczeniami.