Etui na dokumenty

Wymiary: ok. 22 x 24,5 cm
Schemat w załączniku

Potrzebne materiały:
żółta skóra o wym. 50 x 50 cm, skóra w kolorze turkusowym o wym. 25 x 25 cm, 13 cm gumki o szer. 1,5 cm, kalka, ołówek, nożyk, nici w odpowiednich kolorach.

Wykonanie:
pobrać załącznik i wydrukować schemat. Skopiować szablon, powiększając wzór 200%. Cyfry na schemacie odpowiadają kolorom: 1 = żółty, 2 = turkusowy. Litery natomiast odpowiadają poszczególnym częściom: A = całkowita powierzchnia wewnętrzna, B i C = części zewnętrzne (przy krojeniu skóry wzdłuż linii przerywanej należy uwzględnić 1 cm zapasów na szwy), D do F = przegródki na karty, G = duża kieszeń, H = mała kieszeń na prawej wewnętrznej stronie.

Najpierw zszyć oba elementy ze skóry na część zewnętrzną etui, uwzględniając 1 cm zapasu na szwy. Każdą z trzech przegródek na karty przyszyć na prostym brzegu w odstępie 0,5 cm. Następnie nałożyć na siebie zgodnie ze wzorem najpierw największą (F), potem średnią (E), a na koniec najmniejszą przegródkę (D) na karty i zszyć razem na środku, jak pokazuje linia przerywana na schemacie. Kieszenie G i H przyszyć wzdłuż w odległości ok. 3 mm od linii cięcia. Na wewnętrznej stronie części G w odległości ok. 5,5 cm od dolnego brzegu przyszyć od spodu jeden koniec gumki. Wszystkie kieszonki ułożyć zgodnie ze wzorem na wewnętrznej stronie części A i lekko przykleić do brzegu, by się nie przesuwały. Drugi koniec gumki wsunąć pomiędzy część G a wewnętrzną stronę części A na ok. 1,5 cm i ewentualnie przypiąć szpilką od spodu części G. Ułożyć na sobie dokładnie obie części etui, zewnętrzną i wewnętrzną, i zszyć naokoło w odległości 3 mm od brzegu. Wyjąć szpilkę.

Załączniki:
schemat_159.pdf