Etui na tablet ze str. 28

Wskazówka:

krojenia uwzględnić wszystkie szczegóły (kie­szeń i pliskę, nie korzystamy wtedy z pierwszych trzech punktów w opi­sie szycia). Alternatywnie potrzebuje­my: dżins o szer. 150 cm w dwóch odcieniach, napy oraz części wykroju 21, 22, 24 i a na detale koszuli.

Potrzebne tkaniny i dodatki:

Polecane tkaniny: cienki dżins, wzorzysta bawełna na podszewkę.

Oryginalny materiał: cienki dżins w kolorze ciemnym i jasnym, bawełna (na podszewkę).

Dodatki: 2 małe napy.

Przed skrojeniem:

Wszystkie dane dotyczące wykroju zamieszczone są w ramce wraz z wykazem części. Wykrój przekalkować z arkusza, uwzględniając linie i dane dla modelu 139.

Szycie:

Mała kieszeń: zawinąć pod spód skrojone z całością odszycie górnego brzegu kieszeni i przyszyć zgodnie z oznaczeniami. Zaprasować pod spód zapasy bocznych i dolnych brzegów kieszeni. Kieszeń przyszyć wąsko, zgodnie z linią styku, do przodu. Na górnych rogach szyć poprzecznie i ostębnować na szer. 7 mm aż do linii szycia odszycia.Pliski złożyć wzdłuż na pół i zaprasować lewą stroną do środka. Ponownie rozłożyć pliski. Pliski przyszyć prawą stroną do prawej brzegów nasady na przodzie etui, ciemną pliskę do dolnej, jasną do górnej części przodu etui. Zapasy szwów nasady i pozostałych długich brzegów zaprasować w pliski. Pliski zawinąć pod spód i przyfastrygować na szwie nasady. Wąsko ostębnować pliski wzdłuż szwu nasady i przedniego brzegu.Napy zaznaczyć w odległości 6,5 cm od bocznych brzegów i na środku pliski. Nabić napy, górne części na górnej, dolne – na dolnej plisce. Zapiąć napy, sfastrygować razem końce plisek.Części podszewki przypiąć do części etui prawą stroną do prawej. Zszyć wzdłuż górnego brzegu, zacząć i skończyć szycie dokładnie przy oznaczeniach rozcięcia. Przyciąć zapasy szwów.Podszewkę ułożyć w górę, zszyć przód i tył etui prawą stroną do prawej, od oznaczeń rozcięcia. Dokładnie w ten sam sposób zszyć części podszewki, zostawiając przy tym otwarte 10 cm szwu na wywrócenie. Wywrócić etui, podszewkę wciągnąć lewą stroną do lewej w etui. Zaszyć otwór w szwie podszewki.Wąsko ostębnować górne brzegi etui.

Załączniki:
wykroj 139.pdf