Wymiary gotowego etui 12 x 7 cm

Potrzebne materiały:

reszta miękkiej skóry w kolorze złotym wielkości 55 x 15 cm, wkład flizelinowy wielkości 20 x 15 cm jako podkład do plecionki, klej do tekstyliów.

Wykonanie:

Ze skóry w kolorze złotym skroić na plecionkę 20 pasków dł. 20 cm i szer. 13 mm każdy. Ponadto skroić pasek dł. 55 cm i szer. 13 mm na uchwyt.

W odległości 2 cm od jednego brzegu wkładu o dł. 15 cm (lewy brzeg) ułożyć pierwszy pasek złotą stroną do góry i przypiąć do brzegu wkładu o dł. 20 cm (górny brzeg). Drugi pasek przypiąć tuż przy pierwszym lewą stroną skóry do góry. Na zmianę przypiąć 9 kolejnych pasków. W odległości 1 cm od górnego brzegu przeszyć poprzecznie końce pasków.
Plecionka: pierwszy pasek przypiąć na lewym brzegu wkładu. Poprzecznie leżący pasek ułożyć złotą stroną na zmianę nad i pod długie paski. Przypiąć koniec paska. Wpleść pozostałe paski, na zmianę złotą i lewą stroną. Na lewym i prawym brzegu oraz na dole przyszyć końce pasków tuż przy plecionce, a następnie przyciąć je na szer. 1 cm. Gotowa część ma długość 14 cm i szerokość 16,5 cm.

• Plecioną część złożyć w taki sposób, żeby brzegi o dł. 14 cm leżały na sobie. Zszyć długie brzegi i dolne wąskie brzegi na szer. 1 cm (tuż przy ostatnim długim pasku i dolnym poprzecznym pasku). Zapasy szwów przyciąć na szer. 5 mm i płasko rozłożyć. Górny brzeg zawinąć pod spód na szer. 1 cm i przykleić. Końce uchwytu przykleić od spodu do górnego brzegu etui – nad szwem i na przeciwległym boku.