Fashion School w Poznaniu to jedna z nielicznych policealnych placówek edukacyjnych w Polsce w sektorze fashion, która od 10 lat kształci przyszłych projektantów mody, konstruktorów ubioru i stylistów. Została założona przez Renatę Kupsch, trendwatcherkę, ekspertkę w zakresie zarządzania w sektorach mody oraz prognozowania trendów, wykładowczynię FS. Szkoła oferuje 4 kierunki - Projektowanie Mody, Stylizacja Mody, Konstrukcja i Modelowanie Ubioru oraz Projektowanie Makijażu, a także podstawowy i zaawansowany kurs szycia, na którym samodzielnie uszyjesz m.in. T-shirt, spodnie, spódnice. 

Fashion School - wydział projektowania ubioru

Zajęcia prowadzone są przez praktyków i specjalistów w branży mody, którzy stawiając na indywidualizm współpracy ze studentami, dają im przestrzeń do twórczej ekspresji i wypowiedzi.

Wydział Projektowania Ubioru tworzą między innymi:

Orushka - projektantka i absolwentka Fashion School, która dzieli się swoją wiedzą i inspiruje studentów, a o swojej marce mówi jako o ”wierzchniej warstwie kobiecości, zmysłowości i wielu innych cechach, których nie dane będzie do końca poznać.”

Magda Hasiak - projektantka, w życiu zawodowym, jak i w murach szkoły dekonstruuje, bawi się tkaninami i dodatkami, odwraca utarte schematy. 

Kinga Król - właścicielka marki Confashion, nowoczesnego konceptu modowego, słynąca z zamiłowania do printów i uwielbienia kolorów.

Piotr Szaradowski - znawca historii sztuki i mody, specjalista haute couture, twórca książki „Elegancja Francja”.

Katarzyna Kucewicz - psycholog mody, która pisze artykuły do „Wysokich Obcasów", współpracuje z Polskim Radiem, Radiem Eska, TVN, TVP, autorka książki „Zakupoholizm".

System nauczania w Fashion School 

Nie jest tajemnicą, iż dzisiejszy rynek pracy jest wymagający i stawia coraz wyższe poprzeczki. Dlatego oprócz wiedzy i pobudzania kreatywności, szkoła stawia na rozwijanie konkretnych umiejętności studentów. Większość zajęć prowadzona jest w formie warsztatów. Wielopłaszczyznowe projektowanie mody, konstruowanie i modelowanie ubioru, techniki realizacji, rysunek żurnalowy, kreowanie marki osobistej czy techniki kreatywnego myślenia to tylko niektóre obszary w jakich poruszają się studenci Fashion School. Jest też przestrzeń zarezerwowana na wiedzę z zakresu historii sztuki, historii mody oraz aktualnych trendów.

”Jeśli ktoś zapyta mnie czy warto spełniać marzenia, dziś bez wahania powiem że trzeba. Fashion School pomogło uwierzyć mi,  że mogę je spełnić” (Absolwentka Projektowania Ubioru).

Kursy szycia w Fashion School 

W Fashion School znajdziesz także kilkudniowe kursy z zakresu szycia, projektowania marki czy ilustrowania mody. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z szyciem, wybierz Podstawowy Kurs Szycia, na którym samodzielnie uszyjesz T-Shirt i komin. Nauczysz się, jak czytać wykrój, jak dobrać odpowiednie narzędzia, materiały i akcesoria do pracy oraz jak obsługiwać maszynę do szycia. 

Liczne wydarzenia specjalne 

Szkoła to nie tylko mury! Fashion School wychodzi często poza swoją fizyczną przestrzeń organizując eventy, pokazy mody i wystawy. Dużym echem odbił się wernisaż wystawy edytorialu ”The Space in Between” w obiektywie fotografa Tomka Tomkowiaka, stworzony przez studentów Stylizacji Mody pod kierownictwem Natalii Penar. Podczas Targów Tekstylnych Fast Textile w strefie Burda Style studenci FS uszyli kreację sylwestrową live pod dyktando internautów. Realizowane są także zagraniczne projekty, takie jak sesja zdjęciowa kolekcji, stworzonej podczas zajęć przez studentów na malowniczej Minorce. W Fashion School aż iskrzy od kreatywnych pomysłów i ludzi, którzy współtworzą ”Dom Mody”. Dlaczego dom? Ponieważ panuje tam rodzinna i prawdziwie domowa atmosfera. Tworzą ją zarówno studenci, jak i wykładowcy. Szkoła pęka w szwach, a zainteresowanych modą wciąż przybywa.

Rok 2020 to jubileusz 10 - lecia szkoły! Z tej okazji Fashion School specjalnie zaplanowało liczne wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty oraz pokazy kolekcji studentów i absolwentów!