Trend na dbanie o swoje zdrowie oraz samopoczucie nie przemija. Do prawidłowego funkcjonowania, wystarczą czasami proste rzeczy, o których wielu z nas zapomina. Jedną z nich jest regularne picie wody, które poprawia pamięć, koncentrację, wytrzymałość fizyczną, kondycję skóry, wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej oraz niweluje uczucie zmęczenia. Jak sprawić, by powstał w nas nawyk codziennego picia wody? Trzeba mieć ją zawsze pod ręką, czystą i zdrową. Najlepiej w domu, w nieograniczonych ilościach.

Czysta woda w twoim kranie

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć o całym świecie, szyjąc nową sukienkę, że przez cały dzień nie wypiłaś nawet szklanki wody? Z pewnością tak, bo statystyki na temat naszego picia wody są zatrważające. Polacy piją o wiele za mało. Nie mają zdrowych nawyków picia wody, nie pamiętają o tej najważniejszej substancji, bez której nasz organizm po prostu nie działa. Woda powinna być głównym źródłem płynów w naszej diecie i stanowić minimum 70 proc. wszystkich płynów, jakie wypijamy w ciągu dnia. Picie jej korzystnie wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Woda jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych, które poprawiają metabolizm. Jest także podstawowym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych. Chroni gałki oczne, stawy, mózg i rdzeń kręgowy. Pomaga oczyszczać organizm ze zbędnych substancji i toksyn, a nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Spadek wydolności organizmu, odczucie gorąca, zawroty i bóle głowy, suchość w ustach, zmęczenie, zaburzenia funkcjonowania układu moczowego, zmiany ciśnienia tętniczego krwi – tak mogą wyglądać skutki niedoboru wody w naszej diecie.

Dlaczego zatem wciąż wielu Polaków pije jej za mało?

To kwestia nawyków oraz wygody. Nie zawsze chce nam się biec do sklepu, aby kupić kolejne zgrzewki wody. To kosztowne, a także nieporęczne. Rozwiązaniem mogą być podzlewozmywakowe filtry do wody. Wypróbowałyśmy propozycję firmy Aquaphor i musimy przyznać, że ich produkty mają wiele zalet. Po pierwsze niwelują nieprzyjemny zapach i usuwają wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, dzięki czemu wszystkie posiłki i napoje przygotowywane są na bazie krystalicznie czystej wody. Po drugie - skutecznie usuwają osad i znajdujące się w niej szkodliwe substancje - chlor, ołów, bakterie i wirusy. Wyposażone są w specjalny system odwróconej osmozy, który zapewnia całkowitą ochronę przed wszelkimi zagrożeniami. Posiadają także mineralizator, dzięki któremu do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu. Po trzecie – są łatwe w instalacji i obsłudze, a dodatkowo bardzo wydajne - urządzenie filtruje do 8000 litrów wody, co oznacza, że za litr wody przefiltrowanej płacimy około 5 groszy.

Dzięki filtrom Aquaphor zaczniesz oszczędzać, przyczynisz się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska (plastikowe butelki nie ulegają rozkładowi - pomimo recyklingu, tylko 1% plastiku zostaje przetworzony do ponownego użytku), a także zadbasz o swoje zdrowie! Kiedy woda jest pod ręką, po prostu łatwiej pamiętać, że trzeba ją pić.