Portfolio firmy Fiskars jest bogate, więc chyba nie ma osoby, która nie zetknęłaby się z jej produktami. Dla nas najważniejsze są oczywiście nożyczki, a tych w ofercie Fiskarsa jest cała gama. W 1967 roku powstała w firmie idea, by produkować nożyczki z plastikową rączką, które byłyby lżejsze niż te w całości wykonane ze stali, a dzięki temu wygodniejsze w użyciu.

Przygotowano projekty takich nożyczek i zlecono wykonanie prototypów. Rączki miały być z kolorowego plastiku i szefowie firmy zdecydowali się na trzy kolory: czarny, czerwony i zielony. Skąd w takim razie wziął się pomarańczowy - kolor, który jednoznacznie kojarzy się z nożyczkami Fiskars? Przez zwykły przypadek. Produkujący prototypy pracownik wykorzystał także pozostały w maszynach pomarańczowy plastik do wykonania prototypu. A kiedy odbyło się wewnętrzne głosowanie, pomarańczowy zdecydowanie zdystansował pozostałe kolory. Do dziś barwa pomarańczowa jest symbolem firmy rozpoznawanym na całym świecie.

Fiskars wśród wielu typów nożyczek produkuje także nożyczki dla dzieci. Specjalnie dla najmłodszych powstała linia Noyczki First i te modele nie są już wyłącznie pomarańczowe, ale właśnie czerwone, zielone, niebieskie czy żółte. Jest też linia Muminków, którą ozdobiono wizerunkiem kultowych postaci z bajek.