Kieszonka z frędzli

Potrzebne materiały:

taśma z frędzlami szer. 9 cm, dł. 0,25 m, resztka dżerseju, 7 nitów oczkowych z podkładkami, nici.
Wykonanie:
z dżerseju skroić pasek szer. 4 cm, dł. 25 cm. Pasek przyszyć do górnego brzegu taśmy (szer. szwu wynosi 1 cm). Ułożyć pasek wokół brzegu taśmy, podwinąć i przyszyć od wewnątrz. Zaznaczyć środek paska. Na środku oraz po obu stronach w odległości 3 cm od środka nabić nity. Motyw ułożyć na ubraniu i spiąć w obszarze nitów. Końce paska ułożyć w dół, spiąć ukośnie w taki sposób, by wierzchnie części paska leżały na sobie. Zszyć ukośnie. W ten sposób powstanie szpic. Rozłożyć brzegi szwu, przyszyć. W odległości 1 cm i 4 cm od szwu nabić po obu stronach pozostałe nity. Przyszyć górną część paska (z obu stron środka na dł. 4 cm). Dolna część pozostaje luźna.

Naszyjnik

Potrzebne materiały:
aluminiowy drut o średnicy 3 mm, dł. 110 cm, łańcuszki o różnych ogniwach dł. od 15 do 40 cm, 2 zapięcia do łańcuszka na karabińczyki, pierścienie łączące, dżersej w kolorze srebrnym wielkości 20 x 80 cm, monety do przyszycia, sztyfty w kolorze srebrnym, igła do podnoszenia oczek, szpiczaste szczypce, nici, nóż obrotowy, linijka oraz podkładka do cięcia.
Wykonanie:
z dżerseju skroić nożem obrotowym 20 tasiemek dł. 80 cm i 9 tasiemek dł. 65 cm, szer. po 5 mm oraz tasiemkę szer. 3 cm dł. 75 cm. Tasiemkę szer. 3 cm złożyć wzdłuż na pół, prawą stroną do środka, i zszyć w odległości 7 mm od brzegu złożenia. Wywinąć za pomocą małej agrafki. Z tasiemek dł. 65 cm upleść 3 warkocze. Przez ostatnie ogniwa jednego łańcuszka dł. ok. 25 cm przeciągnąć tasiemkę tkaniny. Końce tasiemki związać (a). Aluminiowy drut podzielić na dwa kawałki dł. 40 i 70 cm. Na końcach drutu uformować za pomocą szczypców uszka. Zamocować po jednym zapięciu do łańcuszka z pierścieniem łączącym (b + c). Dalej wykonać zgodnie z objaśnieniami KROK PO KROKU.

KROK 1.
Wykonać 2 małe naszyjniki (a – z dżerseju i łancuszka, b – z drutu i zapięcia) oraz 1 duzy (c – z drutu i zapięcia, obciągniety dzersejem). Naszyć koraliki.

KROK 2.
Ułożyć naszyjniki jak na zdjęciu. Do naszyjnika z drutu (b) przywiązac zaplecione tasiemki, nanizać je na naszyjnik (a) i przeciągnącpod koralikami.

KROK 3.
Przywiązac paski dżerseju. Łańcuszki przymocować na kółkach do najmniejszego naszyjnika. Za pomocą kółek przyczepić do nich monety.

Balerinki z frędzlami

Potrzebne materiały:
balerinki, taśma z frędzlami 6 cm, dł. 0,20 m, resztka dżerseju, 8 nitów oczkowych z podkładkami, nici.
Wykonanie:
z dżerseju skroić 2 paski szer. 3 cm, dł. 12 cm. Taśmę z frędzlami przeciąć na pół. Do górnego brzegu taśmy przyszyć po jednym pasku z dżerseju (szer. szwu 1 cm). Paski ułożyć wokół brzegu taśmy, przyszyć od wewnątrz. Podwinąć końce. Paski ułożyć na butach, przyszyć kilkoma ściegami. W jednakowej odległości nabić po 4 nity. Frędzle przyciąć odpowiednio do czubka buta.