W TAKI SPOSÓB ZWYKŁY BIAŁY T-SHIRT ZMIENI SIĘ W UNIKAT

Potrzebne materiały:
T-shirt, czarna taśma rypsowa sze. 1,5 cm, dł. ok. 3 m, taśmy rypsowe szer. 5 cm: czerwona dl. 20 cm, niebieska dł. 15 cm i żółta dł. 10 cm, szpilki, nożyce, nici, linijka, podkładka albo gruby karton rozm. 30 x 40 cm.

KROK 1.
Podkładkę wsunąć do wewnątrz T-shirtu i ułożyć ją dokładnie na środku. Spiąć obie warstwy materiału dookoła podkładki.

KROK 2.
Czarną taśmę przypiąć wzdłuż brzegów podkładki. Na rogach złożyć taśmę i płasko przypiąć.

KROK 3.
Przypiąć pozostałe taśmy, jak pokazuje zdjęcie (można oczywiście ułożyć wzór według własnej koncepcji). Końce taśm powinny się chować jedne pod drugimi. Wysunąć podkładkę i przyszyć taśmy.

TORBA O PLAKATOWYM DESIGNIE

Potrzebne materiały:
tkanina w kolorze czarnym o wym. 40 x 100 cm, czerwona tkanina bawelniana, prostokąt o wym. 12 x 34 cm, taśma rypsowa w kolorze czerwonym szer. 3,5 cm, ok. 0,70 m, czerwona taśma rypsowa szer. 1,5 cm, ok. 1,35 m, nici.

Wykonanie:
z czarnego materiału skroić element na torbę szer. 40 cm i dł. 90 cm (wymiary uwzględniają zapasy na szwy) oraz 2 uchwyty szer. 5 cm i dł. 40 cm (wraz z zapasami).
Przypiąć czerwony prostokąt wzdłuż lewą stroną do prawej do lewego górnego rogu na przodzie elementu na torbę. Węższą czerwoną taśmę przypiąć w sposób widoczny na zdjęciu, brzegi taśmy wąsko przyszyć. Materiał na torbę złożyć na pół lewą stroną do środka. Miejsce złożenia, które będzie tworzyło dolny brzeg torby, lekko przyprasować. Teraz złożyć materiał torby prawą stroną do prawej, zszyć boczne brzegi na szer. 1 cm, rozprasować zapasy szwów. Ułożyć torbę w taki sposób, żeby boczne szwy leżały na brzegu złożenia i przeszyć rogi ukośnie na długości 3 cm. Wywinąć torbę na prawą stronę i zaprasować górny brzeg do środka na szer. 3 cm. Długie brzegi uchwytów zaprasować na szer. 1 cm na lewą stronę materiału. Przypiąć uchwyty do szerszej czerwonej taśmy i dłuższe brzegi wąsko przyszyć. Końce uchwytów wsunąć pod górny brzeg torby, każdy w odległości 5 cm od środka. Górny brzeg torby przeszyć na szer. 2 cm, ujmując przy tym końce uchwytów.

 

NOWE ŻYCIE MAŁEJ CZARNEJ

Potrzebne materiały:
czarna sukienka z krótkim rękawem z dżerseju, taśma rypsowa w kolorze żółtym szer. 1,5 cm, ok. 3 m.

Wykonanie:
przed przystąpieniem do umieszczania taśm, dobrze jest nasunąć sukienkę na deskę do prasowania. Najpierw przypiąć pionową taśmę po prawej stronie przodu i tyłu sukienki w taki sposób, żeby znajdowała się w odległości ok. 3 cm od podkroju dekoltu, a końce wystawały na 3 cm poza brzeg podłożenia. Przypiąć taśmę około 25 cm powyżej brzegu podłożenia z przodu i z tyłu, kryjąc jej końce pod taśmą pionową. Przyszyć taśmy wąsko przy brzegu - najpierw poziomą, a następnie pionową. Końce taśmy na podłożeniu podwinąć pod spód i przyszyć.