Oto krok po kroku instruktaż, jak uszyć taką wielkanocną dekorację.

Potrzebne materiały:
wzorzysta tkanina i tkanina w kratkę o wymiarach 25 x 50 cm każda, gruba flizelina, Vliesofix, talerz, satynowa tasiemka szer. 5 mm, miara krawiecka, ołówek, nożyce, igła, nici, papier formatu A4.

Krok 1.
Papier złożyć najpierw wzdłuż, a następnie w poprzek, zaginając na złożeniach. Rozłożyć papier. Od punktu przecięcia złożeń odmierzyć w górę 10 cm (duże jajo) lub 7,5 cm (małe jajo) oraz w lewo odpowiednio 6,5 cm lub 4,5 cm. Połączyć punkty zaokrągloną linią, używając do tego talerza.

Krok 2.
Ponownie złożyć papier i wyciąć wzdłuż narysowanej linii. Rozłożyć kartkę, zaokrąglić rogi.

Krok 3.
Ułożyć szablon na gładkiej stronie flizeliny, obrysować kontury ołówkiem i wyciąć element z flizeliny.

Krok 4.
Naprasować flizelinę klejącą stroną na lewej stronie tkaniny w kratkę. Ułożyć na niej Vliesofix klejącą stroną do dołu i naprasować. Wyciąć części z zapasem 1 cm.

Krok 5.
Zerwać papier z Vliesofixu. Części z tkaniny w kratkę ułożyć klejącą stroną na wzorzystym materiale, naprasować i wyciąć wzdłuż brzegów.

Krok 6.
Spiąć części lewą stroną do lewej, przeszyć dwoma szwami na linii flizeliny – jeden szew pozostaje otwarty. Szycie szwów zaczynać i kończyć na samym wierzchołku.

Krok 7.
Zapasy szwów, także na otwartych brzegach, przyciąć na szer. 4 mm. Złożyć na pół satynową tasiemkę i przyszyć na jednym wierzchołku do otwartych brzegów.