Nienoszony gruby sweter z golfem i ażurowym wzorem może pomóc uatrakcyjnić „zwykłą” bluzkę z dzianiny. Poniżej prezentujemy sposób wykorzystania swetra.

POTRZEBNE MATERIAŁY:
bluzka z dzianiny z długim rękawem, gruby sweter z golfem i ażurowym wzorem, resztka niebieskiego dżerseju (ok. 40 x 40 cm), papier do kopiowania, ołówek, nici, nożyce, szpilki.

KROK 1.
Ułożyć sweter płasko, zaznaczyć nitką środek przodu i przypiąć do swetra papier do kopiowania. Narysować na papierze odpowiedni kształt (wg uznania lub taki, jak na zdjęciu). Wyciąć fragment swetra zgodnie z narysowanym kształtem.

KROK 2.
Aby włóczka się nie rozciągała i łatwiej było przyszyć fragment swetra do bluzki, podłożyć pod spód kawałek dżerseju, wyciąć zgodnie z kształtem aplikacji, na brzegach sfastrygować ręcznie.

KROK 3.
Nałożyć aplikację na bluzkę, zawinąć brzegi na szer. 1 cm (na rogach nieco naciąć), przyszyć ręcznie aplikację do bluzki.

Efektowny golf wykonany z dolnej części grubego swetra.
Podłożenie swetra będzie górną krawędzią kołnierza golfowego. Po odcięciu rękawów oraz odpowiednim podwinięciu i obrzuceniu brzegów, przyłożyć golf do bluzki i przyszyć ręcznie.