NASZYJNIK

Potrzebne materiały: 
resztki satyny jedwabnej i resztki szyfonu - obie tkaniny w wybranym kolorze naszyjnika, srebrny lub metalowy łańcuszek z zapięciem, metalowe kółko, koraliki, klej.

Wykonanie:
z satyny wykroić po 2 kółka o średnicy 5 cm, 7 cm i 9 cm, dodając dookoła po 0,5 cm zapasu na szwy. Złożyć kółka o tej samej średnicy prawą stroną do prawej i zszyć, pozostawiając wolne miejsce do wywinięcia. Wywinąć kółka na prawą stronę, zaszyć otwór, całość zaprasować. Szyfon pociąć na paski równej długości i szerokości ok. 2 cm, dodając po 0,5 cm z każej strony zapasu na szwy. Zszyć je w taki sposób, by powstały 2 x 3 paski różnej długości. Złożyć po 2 paski tej samej długości prawą stroną do prawej, pozostawiając wolny jeden krótki koniec do wywinięcia. Wywinąć ruloniki na prawą stronę, zaszyć wolny koniec, NIE ZAPRASOWYWAĆ!
Ułożyć ruloniki z szyfonu na satynowych kółkach, zawijając je od środka na zewnątrz. Przyszyć szyfonowe ruloniki do satynowych kółek. Ułożyć kółka tak jak pokazuje zdjęcie naszyjnika lub według własnego pomysłu i zszyć je ze sobą w jedną całość. Od spodu przyszyć metalowe kółko i przeciągnąć przez nie łańcuszek. Na rozetkách przykleić w dowolny sposób koraliki.

Inny pomysł na naszyjnik do samodzielnego wykonania w "Burdzie" 1/2014.