Stanik

Skroić części stanika i ramiączka. Na lewej stronie materiału naprasować wkład. Kontury wykroju (linie szwów i podłożenia) przenieść za pomocą radełka i papieru do kopiowania na lewą stronę materiału z wkładem).

NAJPIERW SZYJEMY I WSTAWIAMY MISECZKI...

1.
Przednie dolne części miseczek ułożyć prawą stroną na prawej bocznych dolnych części miseczek, spiąć szew łączący (punkt styczny 1). Zszyć (rys. 1). Zapasy szwów przyciąć na szer. 7 mm i rozprasować.

2.
Górne części miseczek przypiąć na górnym brzegu zszytych dolnych części miseczek (punkt styczny 2). Zszyć (rys. 2). Zapasy szwów przyciąć i rozprasować.

3.
Przypiąć najpierw jedną miseczkę prawą stroną do prawej od rogu (punkt styczny 3) na okrągłym brzegu nasady przodu. Przyszyć (rys. 3). Zapas przodu naciąć od rogu aż do ostatniego ściegu.

4.
Przedni brzeg przodu przypiąć od rogu do miseczki. Przyszyć (rys. 4). Zapas szwu przyciąć na szerokość 7 mm i zaprasować na miseczkę. Tak samo postąpić z drugą miseczką (pkt. 3 i 4).

... NASTĘPNIE ZSZYWAMY SZWY BOCZNE

5.
Tyły stanika ułożyć prawą stroną na prawej stronie przodu, spiąć szwy boczne i zszyć. Zszyć zapasy w odległości 1,2 cm od szwu na tunelik na fiszbiny. Zapasy zaprasować na przód. Uszyć ramiączka. Na spodniej stronie ramiączek można przyszyć taśmę z silikonem, która zapobiegnie zsuwaniu się ramiączek. Przypiąć ramiączka do części stanika między poprzecznymi kreskami (rys. 5). Na wewnętrzną część stanika zszyć części z podszewki i pozostałe części stanika. Rozprasować zapasy szwów bocznych.

6.
Wewnętrzne i zewnętrzne części stanika ułożyć na sobie prawą stroną na prawej, spiąć brzegi. Zszyć, przerywając szwy na dolnym brzegu na tunelikach na fiszbiny i zostawiając na środku otwór długości ok. 15 cm do wywinięcia stanika. Zmierzyć długość szwów bocznych między liniami szycia górnego i dolnego brzegu stanika. Przygotować dwa fiszbiny krótsze od szwów bocznych o 5 mm. Zaokrąglić końce fiszbinów i wsunąć fiszbiny w tuneliki (rys. 6). Zszyć otwarte końce tunelików na fiszbiny. przyciąć zapasy szwów - na rogach obciąć ukośnie, a na środkowym przodzie naciąć u góry aż do szwu. Wywinąć stanik i wyprasować. Zaszyć ręcznie otwór. Po przymiarce przyszyć końce na tyle stanika. Na końcu obu tyłów przyszyć zapięcie.