Karp koi

Materiały potrzebne na aplikację:
2 części z satyny, jedna część ze skóry w kolorze pomarańczowym wielkości 16 x 16 cm każda, skóra w kolorze złotym i czarnym wielkości 30 x 24 cm każda, flizofix.

KROK 1.
Części z satyny złożyć prawą stroną do prawej. Skopiować schematy z załącznika i przygotować szablony. Przypiąć szablon korpusu ryby, zaznaczyć zapasy szwów 0,5 cm, wyciąć z materiału.

KROK 2.
Zszyć dwie części korpusu ryby, pozostawiając część szwu otwartą, skrócić nieco zapasy szwów, wywinąć materiał na prawą stronę. Na spodnią część naprasować flizofix.

KROK 3.
Naprasować flizofix na spodnią część złotej i czarnej skóry. Odrysować szablony na spodniej stronie czarnej skóry i wyciąć elementy ze skóry.

KROK 4.
Wyciąć paski ze złotej skóry na płetwy. Ułożyć wszystkie elementy na podkłądce i delikatnie zaprasować przez ściereczkę.

KROK 5.
Ostębnować kontury i linie wewnętrzne metalicznymi nićmi. Końce nici zawiązać na supełki po lewej stronie.

 

Okrągła torebka

Potrzebne materiały:
skóra w kolorze pomarańczowym wielkości 16 x 16 cm oraz złotym i czarnym wielkości 15 x 12 cm każda, 2 koła z czerwonej skóry średnicy 20 cm, wkład do prasowania LE 420, flizofix, dwuścieżkowy zamek błyskawiczny dł. 56 cm; na szlufkę: skóra w czerwonym kolorze, 2 części, 33 x 1,5 cm, nici w metalicznym odcieniu, igła do maszyny do szycia skóry, metr krawiecki, kreda krawiecka, nożyce, szpilki.

Wykonanie:
na koła z czerwonej skóry naprasować wkład. Uszyć karpia koi zgodnie z opisem KROK PO KROKU. Rybę ze skóry skroić bez zapasów i nie odszywać jej. Przyszyć do jednego koła ze skóry. Pomiędzy oba koła ze skóry wszyć zamek błyskawiczny (zapasy na szwy – 1 cm). Ułożyć na sobie oba koła ze skóry, lewą stroną na lewej. Zszyć brzegi. Pasek ze skóry złożyć na pół i przyszyć ręcznie jako szlufkę do torebki.

Torebka kopertówka z frędzlami

Potrzebne materiały:
na kopertówkę: 2 czworokąty wielkości 34 x 25 cm każdy; na frędzle: jedną część, 45 x 30 cm; zamek błyskawiczny dł. 30 cm; wkład do naprasowania flizelina LE 420, nici w metalicznym kolorze, igła do maszyny do szycia skóry, centymetr krawiecki, nożyce krawieckie, kreda krawiecka, szpilki, radełko krawieckie, flizofix, linijka, długopis, cążki do nabijania dziurek.

Wykonanie:
oba skórzane czworokąty kopertówki wzmocnić wkładem. Do jednego przyszyć karpia koi (wykonanego zgodnie z opisem KROK PO KROKU). Rybę ze skóry skroić bez zapasów i nie odszywać jej. Kropki wyciąć ze złotej skóry i naprasować. Zamek błyskawiczny wszyć pomiędzy górne brzegi obu czworokątów, następnie zszyć szwy boczne i dolny szew. Części powinny przy tymleżeć prawą stroną na prawej, a zamek błyskawiczny powinien być rozpięty. Rozprasować szwy, wywinąć torebkę. Wzdłuż brzegów w równomiernych odstępach co 1 cm nabić cążkami dziurki. Przy pomocy linijki i radełka skroić ze skóry frędzle o szer. 0,5 cm, długość frędzli -  22,5 cm. Frędzle złożyć na pół, przeciągnąć przez dziurki i zawiązać na supełki.

Pasek

Zużycie materiału:
4 kawałki satyny w kolorze turkusowym, po 16 x 16 cm, skóra w kolorze złotym i czarnym wielkości 30 x 24 cm każda, nici w metalicznym kolorze, specjalna igła do maszyny do szycia skóry, flizofix wielkości 28 x 60 cm, metr krawiecki, nożyce krawieckie, kreda krawiecka, szpilki, 2 ozdobne zapięcia w kolorze czarnym, czarny cienki sznurek dł. 5 cm, taśma z frędzlami dł. 0,15 m, długość frędzli 15 cm, grubszy sznur w pasującym kolorze, średnica 10 mm, dł. 2 m.

Wykonanie:
części wykroju (patrz załączony schemat) powiększyć w taki sposób, żeby długość korpusu (część 1) wynosiła 12 cm. Wyciąć części i uszyć dwa karpie koi zgodnie z opisem KROK PO KROKU (bez części wykroju 6 i 9). Dwie części ozdobnego zapięcia przyszyć ręcznie za pomocą guzików do głów karpi koi (patrz zdjęcie), pozostałe części zapięć przyszyć do górnego brzegu w obszarze płetwy ogonowej (patrz zdjęcie). Na pompon przypalić zapalniczką końce kawałków sznurka. Naokoło jednego końca sznurka zawinąć taśmę z frędzlami, przymocować fastrygą. Pompon przyszyć na środku pomiędzy częściami ozdobnego zapięcia i połączyć w ten sposób obie części. Rozciąć grubszy sznur i przeciągnąć go jako wiązanie przez szlufki na tylnych częściach zapięcia.

Załączniki:
schemat.pdf