Dekolt zdobiony perełkami - instrukcja krok po kroku z magazynu "Kocham Szycie" 3/2018

 

Krok 1. Zaznacz na wykroju przodu linię równoległą do dekoltu, wzdłuż której naszyjesz perełki. Oznaczyliśmy ją czarnym krzyżykiem.

Krok 2. Wyznacz kolejne punkty, w które będziesz wbijała igłę w odstępach co 1 cm i 1,5 cm.

Krok 3. Zaprasuj podwinięcie dekoltu i przypnij je szpilkami. Na tak przygotowanym dekolcie przypnij formę z oznaczeniami. Precyzyjnie przenieś punkty z formy na tkaninę (użyj znikającego pisaka do tkanin).

Krok 4. Jeśli twoje nici nie są woskowane, możesz je nawoskować samodzielnie woskiem pszczelim. Dzięki temu nie będą się plątać, a szycie ręczne stanie się łatwiejsze.

Krok 5. Wbij igłę na szwie raglanowym od lewej strony materiału, następnie przepchnij nitkę na prawą stronę bluzki.

Krok 6. Nawlecz pierwszą perełkę.

Krok 7. Kontynuuj pracę, wbijając igłę w kolejny oznaczony punkt na tkaninie i przebijając ponownie w kolejnym punkcie na prawą stronę bluzki. Dzięki temu tkanina ułoży się w ozdobną fałdkę.

Krok 8.  Po nanizaniu kolejnych perełek zobaczysz, że całość układa się w równe fałdki. Na końcu dekoltu ściągnij nitkę, tak aby całość ładnie się zmarszczyła, i zakończ nić po wewnętrznej stronie bluzki.

W ten prosty sposób można szybko nadać bluzce bardzo efektowny wygląd. Wystarczy zastąpić perełki koralikami w kontrastowym kolorze, aby całkowicie odmienić charakter modelu.