Jak prawidłowo zdjąć miarę

9 miesiecy temu

Prawidłowe zdjęcie miary to pierwszy i bardzo ważny etap szycia.


Jak zdjąć miarę

 

Uzyskane wymiary należy porównać z wymiarami z tabeli rozmiarów „Burdy” (można je ściągnąć w postaci PDFa pod tym tekstem) i wybrać rozmiar, który jest do nich najbardziej zbliżony.

W wypadku bluzek, sukienek, kurtek oraz płaszczy najważniejszy jest obwód klatki piersiowej (biustu), a w przypadku spódnic oraz spodni – obwód bioder.

Jeśli jest to konieczne, wykrój można zmienić o kilka centymetrów różniących twoje wymiary od wymiarów podanych w tabeli. Każdy wykrój zamieszczono na arkuszu w rozmiarach od 34 do 44 i kontury każdego z nich biegną obok siebie, można więc bez problemu przejść od jednego rozmiaru do drugiego, na przykład jeśli obwód klatki piersiowej pasuje do rozm. 38, a obwód talii do rozm. 40.

Ważne! Nie należy mierzyć części wykroju, gdyż zawierają one konieczne dla danego modelu zapasy zapewniające swobodę ruchów. Dlatego powinnyśmy się zawsze kierować rozmiarem, niezależnie
od tego, czy szyje się szeroką bluzkę, wąską sukienkę, dopasowany żakiet czy prosty płaszcz.

Pamiętaj! Wybierając rozmiar wykroju, nie kieruj się rozmiarem noszonej odzieży, bo rozmiarówka jej producentów nie musi być zgodna z rozmiarami Burdy.

Załączniki:
tabele rozmiarow Burdy.jpg

Komentarze
0

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy wykrój!