Jak przyszyć guzik? Ilustrowana instrukcja krok po kroku!

5 miesiecy temu

Przyszywanie guzika to bardzo istotna i prosta sprawa! Z tutorialem z książki "Szycie jest łatwe" zobaczysz, jak wykonać to w prawidłowy sposób!


Jak przyszyć guzik? Rodzaje guzików 

Aby poprawnie przyszyć guzik warto zdawać sobie sprawę, z jakim rodzajem guzika macie do czynienia. Rozróżniamy dwa rodzaje guzików: guziki z poprzeczką, z małą poprzeczką lub metalowym nitem na spodzie, oraz zwykłe guziki z dziurkami (dwoma lub czterema). Zwykłe guziki z dziurkami zawsze szyje się z tzw. nóżką, chyba że służą one wyłącznie ozdobie – wtedy nóżka nie jest potrzebna. Miejsca przyszycia guzików należy zaznaczyć na ubraniu odpowiednio do dziurek na guziki.

Pierwszy krok - zaznaczenie miejsca przyszycia guzików  

Przed przyszyciem guzików koniecznie jest oznaczenie miejsc, w których będą się znajdować. Polecamy skorzystać z takiego sposobu:

✄ Brzegi zapięcia zepnij wzdłuż linii środka w taki sposób, żeby wierzch zapięcia, tj. brzeg z dziurkami na guziki, leżał na spodzie zapięcia. Na przednim lub górnym końcu dziurki na guzik wbij pionowo szpilkę w leżący pod spodem spód zapięcia. Dziurkę ostrożnie podnieś do góry nad szpilką. Teraz dobrze przypnij szpilkę do spodu zapięcia. Miejsce jej wkłucia to miejsce przyszycia guzika. 

Przyszywanie guzika - instrukcja krok po kroku

O czym należy pamiętać? Guziki przyszywa się podwójnymi nićmi lub nićmi do szycia dziurek na guziki. Żeby guziki podczas zapinania nie przyciskały spodu zapięcia, szyj je z tzw. nóżką. Długość nóżki zależy od tego, jak gruby jest brzeg zapięcia. Guzik trzymaj lewą ręką w odpowiedniej odległości na oznaczeniu na spodzie zapięcia. 

Krok 1. Guzik trzymaj lewą ręką w odpowiedniej odległości na oznaczeniu na spodzie zapięcia. 

Krok 2. Najprościej szyć za pomocą podłożonej zapałki.

Krok 3. Zdejmij ją, zanim obwiniesz nóżkę nitką. Przed niewidocznym zaszyciem nitki na lewej stronie ubrania nóżkę gęsto owiń.  

Krok 4. Guziki, które mają się szczególnie mocno trzymać, przyszyj za pomocą małego guzika wewnętrznego

Gotowe! Sami widzicie, że to naprawdę bardzo proste! Pamiętając o tych kilku, ważnych zasadach, możesz być pewna, że Twój guzik będzie się długo i solidnie trzymał! 

Tutorial przyszywania guzika pochodzi z bestsellera krawieckiego "Szycie jest łatwe", w którym znajdziesz ponad 1000 ilustrowanych instrukcji krok po kroku, objaśnienia każdego etapu szycia od A jak aplikacja do Z jak zaszewka, przydatne triki, praktyczne porady ekspertów oraz informacje na temat tkanin i idealnych krojów. To kompleksowe kompendium wiedzy jest pozycją obowiązkową dla wszystkich pasjonatów szycia, niezależnie od stopnia zaawansowania. Lektura tej książki gwarantuje postępy w nauce szycia i zdobywanie nowych umiejętności. 

KUP KSIĄŻKĘ >>

Komentarze
0

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy wykrój!