Witam serdecznie.Mam na imię Edyta. Jest to mój pierwszy w życiu artykuł. Postanowiłam że opiszę jak się u mnie zaczęła przygoda z drutami. Robienie na drutach wcale nie jest trudne. Dawniej nasze Babcie i Mamy same musiały sobie radzić i nauczyć się robić na drutach. Sama nauczyłam się robić na drutach od swojej Mamy. Bardzo chciałam się nauczyć robić na drutach,i na szydełku. Same możemy zrobić fantastyczne prezenty dla bliskich nie tylko w Święta. 

Pamiętam moją pierwszą robótką na drutach którą się nauczyłam była czapka i szalik z prostymi oczkami prawe i lewe. Póżniej z biegiem czasu gdy dużoćwiczyłam i coraz lepiej wychodziły mi różne wzory robiłam pierwszy sweterek dla Mamy. Robienie na drutach bardzo mnie relaksuje, odpoczywam,wypełniam czas zimowy gdzie są długie wieczory. Spróbować warto się nauczyć dziergania, gdyż możemy wykonać coś lepszego z lepszej jakości włóczki,gdzie nasze prace są niepowtarzalne, oryginalne i nigdzie się nie kupi w żadnym sklepie. Na początek nauki wybierajmy druty lekkie aluminiowe,gdyż nie będzie bolała nas ręka,a także ważny jest dobór drutów do włóczki. Im cieńsza włóczka i druty,tym jest trudniej. Żeby wyglądała nasza praca zachęcająco i ładnie to niestety trzeba mieć spore doświadczenie i umiejętności.

Należy dużo ćwiczyć. Mnie tez było na początku bardzo ciężko,ale z biegiem czasu dużo ćwiczyłam,by dojść do perfekcji. Nie można się od razu zniechęcać,najpierw nauczmy się samego trzymania drutów,nabieranie włóczki. Po prostu trzeba się wyuczyć i przyzwyczaić. Jakie mamy rodzaje drutów?Tak jak wspomniałam na początku nauki wybieramy lekkie i niedrogie druty aluminiowe cena może się wahać od 5 zł do 20 zł, w zależności od grubości. Na początek nauki wybierajcie trochę grubsze druty i włóczkę. Druty można 5.5 lub numer 8 póżniej są druty numer 7,6,10,i 12. Są też druty żyłkowe,gdzie mi się najlepiej robi. Na tych drutach żyłkowych prawie wszystko robię,począwszy sweterki,bluzki bezszwowo,czapki bezszwowo na krótkich drutach żyłkowych 40 cm, chusty to z kolei na bardzo cienkich drutach żyłkowych. Czapka bezszwowo bardzo ładnie i starannie wyglądają. Nie musimy się przejmować o oczkach brzegowychi zszywaniu brzegach, oraz wykańczaniu.

Wełnę kupuję w internecie. Ceny są dużo atrakcyjniejsze i duży wybór. Zawsze wybieram włóczkę z dobrych jakościowo, gdzie robótka pięknie wygląda, ważne żeby nie gryzła. Kupuję przede wszystkim wełnę mieszanki wełna z alpacą, wełnę merynosową, len, bawełna, jedwab. Takie naturalne włóczki nasze prace wyglądają bardzo elegancko, sąciepłe, fantastycznie się układają, piękna kolorystyka i są trwalsze. Na włóczce zawsze podana informacja jaka to grubość włóczki i ile metrów jest w motku gdzie jest bardzo ważne oraz podana jest też grubość drutów i szydełka.

Przedstawiam czapki które zrobiłam bezszwowo,bardzo ładnie się prezentują,są starannie wykonane i ciepłe. Moje czapki można kupić w moim butiku.Mam nadzieję że się podoba mój pierwszy artykuł. Dziękuję za uwagę. Jeżeli się podoba, podziel się opinią.Edyta Knop.

Załączniki:
DSCN3856.JPG
DSCN3863.JPG