WYGODNY I PRAKTYCZNY PASEK Z TUNELAMI NA GUMKĘ NA BOKACH

Jak go uszyć pokazujemy krok po kroku w filmie, który można obejrzeć TUTAJ

Na częściach wykroju przodu i tyłu spódnicy dodać w talii od 1 do 1,5 cm, prowadząc łagodnie aż do bioder nową linię konturową. Daje to nadmiar szerokości od 4 do 6 cm.O tę wartość należy odpowiednio przedłużyć pasek.

Uszyć spódnicę – do momentu wszycia paska – i na jej górnym brzegu zaznaczyć na bokach 5 cm przed względnie za szwem bocznym początek tunelu z gumką. Punkty te przenieść dokładnie na pasek (w tym celu pasek przypiąć do górnego brzegu spódnicy) i naprasować wkład – z wyjątkiem miejsc przeznaczonych na tunel.

Pasek przyszyć do górnego brzegu spódnicy, prawą stroną do prawej, na brzegach zapięcia pasek powinien wystawać. Pasek ułożyć w górę i zaprasować zapasy na pasek. Zapas drugiego długiego brzegu zaprasować pod spód. Następnie odszyć wąskie brzegi paska. Pasek złożyć na pół. Wewnętrzną połówkę paska przypiąć do szwu nasady.

W obrębie tuneli z gumką – 5 cm po obu stronach szwów bocznych – przeszyć na prawej stronie spódnicy dokładnie w zagłębieniu szwu nasady paska, przyszywając przy tym wewnętrzną połówkę paska. Jeśli gumki są wąskie, pasek w tych obszarach ostębnować odpowiednio gęsto.

Wciągnąć gumki i przyszyć końce. Drugi koniec gumek przymocować najpierw agrafką.

Przymierzyć spódnicę, po czym i te końce gumek przyszyć.

Pasek ostębnować pomiędzy tunelami z gumką w zagłębieniu szwu nasady, przyszywając przy tym wewnętrzną połówkę paska.