Do uszycia tego modelu potrzebujemy 2m dzianiny o szerokości 1,5m. Ja użyłam dzianiny z angory, elastycznej w obie strony.

 

 

**************************************************

 

 

 

*************************************************

 

 W sprawie dekoltu ważna uwaga

Najpierw wycinamy w tak złożonym materiale niewielki dekolt, taki jaki odpowiada tyłowi (zielona część na obrazku poniżej). Dopiero po rozłożeniu materiału powiększamy dekolt na części wierzchniej materiału do odpowiedniego rozmiaru.

Jeśli chodzi o wymiary dziury na nasze piękne główki to trudno mi je podać . Po pierwsze dlatego, że cięłam na oko, przykładając inną bluzkę, w której pasuje mi dekolt. A po drugie różne są możliwości, bo możemy sobie wyciąć dekolt-łódkę, albo w serek, lub tak jak ja zrobić golf. A jeśli chcemy zrobić golf to musimy to uwzględnić przed przystąpieniem do składania i cięcia. W tym przypadku należy odciąć z długości tkaniny ok. 40 cm (pozostaje nam 160 cm na 150 cm szerokości) i dopiero wtedy przystąpić do składania w/g wyżej pokazanego schematu

 

 Po wycięciu dekoltu rozkładamy materiał w sposób pokazany na obrazku wyżej i odmierzamy sobie od góry szerokość rękawów. W moim przypadku szerokość wynosi 16 cm od góry, a długość rękawa to 43 cm (dla ułatwienia dodam, że noszę roz. 42, więc osoby szczuplejsze mogą zmienić te proporcje, jeśli chcą mieć trochę ściślej tu i ówdzie. Zszywamy w sposób pokazany na obrazku  z zachowaniem ok. 2 cm odstępu między szwami. Górny szew tworzy nam rękaw, zaś dolny bok (dobrze byłoby zrobić taki ładny zakręcik w miejscu przechodzenia rękawa w bok, bo to sprawi, że wszystko będzie się ładnie układać, bez żadnych buł pod pachą). Rozcinamy pośrodku szwów i obrzucamy tym czym możemy obrzucić. Teraz pozostaje nam kosmetyka, czyli wkończenie naszego "cusia".
W wersji z golfem obmierzamy dookoła dekolt (najlepiej układając materiał na płasko, tak by nie był rozciągnięty), odmierzamy żądaną długość z pozostawionego kawałka materiału (uwzględniając dodatek na szew ok. 1 - 1,5 cm). Golf zszywamy, szew dajemy na tył i przyszywamy do dekoltu. Szwy obrzucamy.
W wersji bez golfu możemy obszyć dekolt lamówką ze skosu lub po prostu podłożyć.
Rękawy i całą resztę dołów obrzucamy overlockiem i albo pozostawiamy w takiej postaci, lub jeśli się da wykańczamy w/g powyższych wskazówek
I to tyle...
Miłego noszenia :))))