Od czego zacząć szycie? Co uszyć na początku swojej przygody z szyciem?

Jeśli chcesz uszyć swoją pierwszą rzecz, odradzamy od razu sięganie po ubranie. Lepiej zacząć od naprawdę prostych dodatków i akcesoriów i dopiero po opanowaniu takich podstaw szycia, jak szycie proste wykańczanie brzegów przejść dalej. Dzięki temu, w odpowiedni sposób przyswoisz niezbędne i podstawowe umiejętności krawieckie, które będą procentować przy trudniejszych zadaniach. Co więcej unikniesz niepotrzebnego zniechęcenia i porażki przy początkowych projektach. To także dobry sposób na zapoznanie się z maszyną do szycia oraz niezbędnymi akcesoriami krawieckimi.

W poniższym tutorialu z serii szycie dla początkujących prezentujemy efektowny, praktyczny i prosty do wykonania woreczek na drobiazgi. W woreczku można trzymać biżuterię, przybory do szycia, akcesoria do włosów i całą masę innych akcesoriów, które warto mieć uporządkowane. Jeśli użyjesz złotego łańcuszka lub ozdobnych pasków z modnymi frędzlami, woreczek może stać się wyjściową torebką!

Jak uszyć woreczek w kilku krokach? Zobacz tutorial! 

Dziękujemy bardzo naszym partnerom - @galerialucznikOlfa@supertkaninyz którymi stworzyliśmy cały cykl poświęcony szyciu zarówno prostych, jak i zaawansowanych elementów ubioru, dekoracji oraz dodatków, aby jak najbardziej ułatwić Wam szycie! 

W filmie wykorzystaliśmy: 

- wielofunkcyjną maszynę do szycia Łucznik - Marylin HD 2018 

- akcesoria krawieckie OLFA - matę podkładową, cyrkiel tnącynóż krążkowyliniał do cięcia

- materiał supertkaniny.pl - niebieska bawełna elastyczna POPELIN

 

Poszczególne kroki szycia woreczka znajdziesz także w galerii >> 

Żeby doskonalić szycie na maszynie i podstawy szycia, wykonaj kilka prostych dodatków i akcesoriów. Oprócz woreczka, polecamy także poszewkę na poduszkęopaskę do włosów i pasek z taśmy. Kiedy poczujesz się pewniej, przejdź do ubrań, ale pamiętaj, żeby wybierać najprostsze modele. Sprawdź wykroje krawieckie dla początkujących >>