Bardzo łatwym iefekotwynym sposobem jest naszycie aplikacji.

Aby praca przebiegała wręcz relaksująco potrzebne nam będą kawałki materiału, pomysł, stopka do naszywania aplikacji i flizelina.

Stopka do naszywania aplikacji, jest też stopką do ściegu satynowego.

stopka do naszywania aplikacji i szwu satynowego

Najpierw ustalamy co to ma być za aplikacja, możemy narysować sobie sami , możemy wydrukować co chcemy. Następnie nasz pomysł przenosimy na materiał, przenosimy najpierw kontur elementów aplikacji.

 Jeżeli aplikacja jest kwadratem to ok, można od razu wyciąć a potem dociąć flizelinę w kształt kwadratu  i naprasować. Ale jeśli jest to bardziej skomplikowany kształt musimy najpierw naprasować flizelinę na kawałek materiału , na którym mamy nasz projekt. Znacznie to ułatwi wycinanie wzoru i dzięki temu materiał absolutnie nie będzie się strzępić i będziemy mieć równiutkie brzegi.(polecam szczerze).

 

 Możemy też wyciąć wzór z tkaniny , potem naprasować flizelinę i dociąć ją do kształtu aplikacji.

 Wycięty element przykładamy do materiału na którym będzie aplikacja i przypinamy szpilkami, fastrygujemy, bądź podklejamy taśmą w kleju - jak wolicie. Tak żeby aplikacja się nie ruszała.

 Ustawiamy na maszynie zygzak. I zakładamy stopkę do aplikacji - bardzo pomocna, jest przeźroczysta więc widać lepiej co się dzieje pod nią i ma taki języczek, który nie pozwala materiałowy hulać brzydko.

 I najpierw rzadko ustawionym zygzakiem przymocowujemy materiał. No chyba, że fastrygowaliśmy to nie musimy. Podczas szycia absolutnie nie ciągniemy materiału, bo wtedy może przesunąć się nawet lekko aplikacja i będzie potem lekko wybrzuszona.

 Potem ustawiamy owo zygzak gęsto bardzo i znów jedziemy wokół aplikacji.


 Staramy się żeby igła wbijana była raz w materiał.

 A raz zaraz bliziutko jego brzegu.

I gotowe.