Osoby zajmujące się zawodowo lub amatorsko szyciem wiedzą, że dobrej jakości narzędzia, np. nożyce, ułatwiają pracę. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że z oferty rynkowej wybieramy naprawdę dobre, pomocne przy krojeniu materiału i nie tylko, nożyce marki Fiskars.

Korzystając z nożyc i nożyczek, doceniamy ich jakość, ale przecież nie myślimy wówczas o firmie, która je wyprodukowała... A szkoda, bo historia firmy Fiskars sięga aż XVII wieku.

W 1649 roku w małej wiosce Fiskars, oddalonej około 100 km na zachód od Helsinek, Niemiec Peter Thorwöste założył hutę stali. Firma, która przyjęła nazwę od miejscowości, w której powstała huta, jest najstarszym, działającym nieprzerwanie do dziś fińskim przedsiebiorstwem, które zajmuje się obróbką stali i wytwarzaniem narzędzi.

Fiskars jest znany m.in. jako producent nożyczek o wysokiej jakości i trwałości. W 1967 roku firma wyprodukowała pierwsze na świecie nożyczki z plastikowymi rączkami. Charakterystyczny pomarańczowy kolor plastiku pozwala wyróżnić nożyczki Fiskars spośród produktów innych producentów. Ale najważniejsza jest ich jakość i precyzja. Nożyce Fiskars mają ergonomiczną rękojeść, długie ostrza, dzięki którym łatwiej jest ciąć duże płachty materiału, regulację docisku. Te cechy doceniają użytkownicy produktu.