Sukienka ozdobiona koronką


Potrzebne są: 
dwustronna koronka szer. ok. 85 cm i długości równej obwodowi podłożenia, resztka satynowej krepy szer. ok. 25 cm, dwie zatrzaski.

Wykonanie:
koronkę przeciąć wzdłuż na pasek szerokości ok. 4 cm i pociąć na odcinki odpowiadające długości brzegów rękawów, dekoltu i podłożenia sukienki. Przypiąć koronkę do odpowiednich brzegów i przyszyć ręcznie. Z koronki i krepy skroić pasek (szer. 11 cm i dł. równej obwodowi talii plus 6 cm), kokardę (szer. 11 cm, dł. 70 cm) i szlufkę (szer. 5 cm i dł. 12 cm). Ułożyć części z koronki na odpowiadających im częściach z krepy, prawą stroną na prawej. W pasku zszyć długie brzegi i jeden krótki, przy kokardzie i szlufce zszyć długie brzegi na szer. 1 cm. Wszystkie części wywinąć na prawą stronę i zaprasować. Zaszyć otwarty koniec paska. Uformować podwójną kokardę, umieścić ją na środku paska. Przeszyć pasek i kokardę na szerokości ok. 5 cm. Zmarszczyć kokardę na środku, przełożyć przez środek szlufkę i zszyć ją pod spodem kokardy. Przyszyć zatrzaski i zapiąć pasek.

Sukienka z różą z satynowej krepy

Potrzebne są:
krepa satynowa (40 cm szerokości 140 cm), sztuczne kamyki, klej na gorąco do przyklejenia kamyków.

Wykonanie:
materiał złożyć wzdłuż na pół, prawą stroną do prawej, zszyć brzegi, pozostawiając na jednym krótkim końcu otwór na wywinięcie. Wywinąć materiał na prawą stronę i zaprasować. Otwarty brzeg przeszyć ukośnie ściegiem zygzakowym. Obciąć materiał wzdłuż szwu. Na brzegach riuszki nakleić kamyki. Przeszyć przez środek riuszki podwójną nitką małymi ściegami, zaczynając i kończąc ok. 15 cm od końców. Zmarszczyć materiał, ukształtować różę i całość przyszyć ręcznie do sukienki. Różę umocować kilkoma dodatkowymi ściegami.

 

Sukienka w optyce color-blocking

Potrzebny jest:
krepdeszyn w różnych kolorach

Wykonanie: 
dla osiągnięcia właściwego efektu skroić poszczególne części modelu z materiałów różnego koloru. Dalej szyć sukienkę zgodnie z opisem wykonania we wkładce wydania 5/2014.

 

NASZA RADA
Odpowiednio dobrane do każdej wersji dodatki podkreślą dodatkowo charakter kreacji.