Dopełnij swoją stylizację modnym w tym sezonie kapeluszem! Na wybiegach te wyraziste dodatki pojawiały się w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Część projektantów lansowała ogromne, słomiane kapelusze, a część mniejsze i zdecydowanie praktyczniejsze. Nasza propozycja to kapelusz z małym rondem inspirowany najnowszą kolekcją Anny SuiEtro. Będzie świetnie wyglądał zarówno do sportowej, jak i eleganckiej stylizacji. Co więcej, nie tylko ochroni głowę przed słońcem, ale także uratuje nas w tzw. "bad hair day", kiedy włosy nie chcą się w żaden sposób ułożyć. 

DIY - instrukcja szycia krok po kroku 

Potrzebne materiały: dwie różne sztywne bawełniane tkaniny, Vliesofix, wkład do naprasowania G770, bawełniana taśma
ze skosu, nici, szpilki, nożyczki, miarka, klamerki, szablony - części wykroju powiększ do 200%. 

Krok 1. Z Vliesofixu wytnij koło, zostawiając 1 cm zapasu na szew, naprasuj na lewą stronę różowej tkaniny i wytnij. Papier usuń, koło naprasuj na lewą stronę drugiej tkaniny i wytnij. 

Krok 2. Tak samo, jak w kroku 1 postępuj z boczną częścią kapelusza. Zepnij prawą stroną do prawej i zamknij szew boczny z zapasem 1 cm. Następnie oba zapasy oblamuj taśmą ze skosu.

Krok 3. Koło z kroku 1 przypnij równo prawą stroną do prawej części bocznej z kroku 2 i przyszyj z zapasem 1 cm.

Krok 4. Zapasy na szwy oblamuj, dzięki czemu brzegi od wewnątrz będą się ładnie prezentowały.

Krok 5. Kapelusz wywiń na prawą stronę i ostębnuj, przyszywając przy samych brzegach zapasy na szwy.

Krok 6. Z obu tkanin wytnij rondo z zapasem 1 cm na szwy, następnie na lewą stronę różowej tkaniny naprasuj wkład G770 i zszyj szwy boczne prawą stroną do prawej, zostawiając 1 cm zapasu.

Krok 7. Części ronda zepnij prawą stroną do prawej i zszyj wzdłuż zewnętrznego brzegu, zostawiając 1 cm zapasu.

Krok 8. Zapasy na szwy przytnij wokół na mniej więcej 2 mm, rondo wytnij na prawą stronę i wyprasuj. 

Krok 9. Rondo ostębnuj dekoracyjnie dookoła 7 razy w równych odstępach. Możesz dla ozdoby, tak jak w instrukcji, użyć metalizowanej nitki.

Krok 10. Rondo równo przypnij szpilkami do kapelusza, prawą stroną do prawej.

Krok 11. Zszyj z zapasem 1 - centymetrowym. Zapasy oblamuj, a następnie na prawej stronie ostębnuj dookoła (jak w kroku 5).

W ten sposób uszyjesz piękny kapelusz na lato! Więcej pomysłów na wykonanie modnych i ciekawych dodatków lub akcesoriów znajdziesz w czerwcowym wydaniu magazynu "Burda Style" 6/2019 

Kapeluszowe inspiracje z wybiegów znajdziesz w galerii >>