Uszyj z tutorialem z sierpniowego wydania magazynu Burda Style 8/2019 ładną i praktyczną kosmetyczkę, którą schowasz do torebki lub zabierzesz na wakacje! Zmieścisz w niej sporo drobiazgów i bez problemu wyczyścisz. 

Czas wykonania: 2 - 3 godziny 

Poziom trudności: średniozaawansowany 

Potrzebne materiały: powlekana bawełna brązowa i różowa, Flizelina (Vliesofix), zamek dł. 40 cm, nici, centymetr, klamerki, szpilki, zapięcie na magnes, nożyce do tkanin, miarka, flamaster, e - wykrój 

Tutorial - krok po kroku

Krok 1. Z flizeliny wytnij wszystkie części wykroju po 1 razie, dodając dookoła zapas o szer. 1 cm, a następnie naprasuj je na lewą stronę różowej tkaniny.

Krok 2. Wytnij części z materiału, a z Vliesofixu usuń papier. Na obie klapy (zaokrąglone) naprasuj różową tkaninę, a na część główną (duża część) – tkaninę brązową.

Krok 3. Większą klapę z workiem kieszeni (różowa tkanina) przypnij klamerkami na dużej części (brązowej) i zszyj wzdłuż brzegów kieszeni z zapasem 1 cm (zostawiając wlot).

Krok 4. Klapę (zaokrągloną część) otwórz do góry, a następnie wąsko ostębnuj wzdłuż wlotu kieszeni.

Krok 5. Prawy i lewy zapas na szew, jak również wewnętrzną kieszeń zaprasuj w dół, a następnie wąsko ostębnuj boki wlotu kieszeni.

Krok 6. Po przeciwnej stronie przyszyj prawą stroną do prawej małą klapę z różowej tkaniny z zapasem 1 cm. Kosmetyczkę wywiń, zapasy zaprasuj do środka i ostębnuj.

Krok 7. Zaznacz miejsce na magnes i ostrożnie natnij w tym miejscu tkaninę, po czym umieść tam obie części zapięcia.

Krok 8. Kosmetyczkę złóż na pół, prawą stroną do prawej (obie klapy jedna na drugiej) i zszyj oba szwy boczne aż do oznaczenia.

Krok 9. Z tkaniny wytnij 2 prostokąty 8 x 3 cm, na lewej stronie tkaniny naprasuj na środku Vliesofix wielkości 4 x 3 cm, usuń papier i oba końce zaprasuj do środka.

Krok 10. Prostokąty złóż na pół, przypnij klamerkami na końcach zamka i wąsko ostębnuj. W ten sposób zamek będzie ładnie wykończony.

Krok 11. Oba dolne rogi kosmetyczki ostębnuj prostopadle do szwu w odległości 4 cm od wierzchołka. Przytnij zapasy do 1 cm.

Krok 12. Zapasy na szwy wzdłuż zaokrąglenia klap kosmetyczki zaprasuj na szer. 1 cm, przypnij zamek błyskawiczny i po obu stronach wąsko przyszyj.

Gotowe! Czy udało Ci się uszyć praktyczną kosmetyczkę? Jeśli tak, koniecznie pochwal się tym w komentarzu! 

Więcej inspirujących i ciekawych pomysłów DIY takich jak dekoracyjne poduszki, puf czy ozdoby do dziecięcego pokoju znajdziesz w magazynie Burda Style 8/2019