TORBA

Wymiary 40 x 36 cm

Potrzebne materiały:
aksamit, szer. 90 cm, 0,50 m, różnokolorowe taśmy rypsowe i aksamitne różnej szerokości i dł. 40 cmna przód torby, różnokolorowe taśmy rypsowe i aksamitne - dwie o szer. 2,5 cm oraz dwie o szer. 1 cm, każda dł. 1,30 m na uchwyty, nici.

Wykonanie:

z aksamitu skroić 2 części torby o dł. 47 cm i szer. 38 cm. Na jednej z nich naszyć wg uznania rypsowe i aksamitne taśmy. Obie części złożyć prawą stroną do prawej, boczne i dolne brzegi zszyć razem na szer. 1 cm. Brzegi szwów obrzucić. Górne brzegi podwinąć do wewnątrz na szer. 6 cm, złożyć podłożenie na pół i przyszyć. Taśmy o szer. 2,5 cm złożyć razem i zszyć brzegi. Po obu stronach doszyć po 1 wąskim pasku w dwóch różnych kolorach. Ze zszytych taśm przyciąć dwa równe odcinki na uchwyty torby i przyszyć ich końce pod górnym brzegiem torby każdy w odległości 6 cm od środka.

PASEK

Potrzebne materiały:
różnokolorowe taśmy rypsowe - dwie szer. 2 cm i dł. 1,15 cm oraz jedna szer. 1 cm i dł. 1,25 cm.

Wykonanie:
taśmy szer. 2 cm złożyć razem i zszyć brzegi. Z wąskiej taśmy odciąć 10 cm na szlufkę. Pozostałą taśmę naszyć wzdłuż na środku paska. Jeden koniec paska zawinąć dwukrotnie na szer. 1 cm i przyszyć. W odległości 16 cm od tego końca nabić nit, pozstałe dwa w odległości 4 cm każdy. Drugi koniec paska przełożyć przez poprzeczkę klamry i przypiąć. Ustalić potrzebną długość paska, obciąć taśmę w odległości 3 cm od klamry, zawinąć i przyszyć. Zszyć końce taśmy na szlufkę - gotowa długość 4 cm. Nasunąć szlufkę na pasek.

DEKORACJA ŻAKIETU Z DZIANINY

Potrzebne materiały:
żakiet z dzianiny, złota i pomarańczowa taśma rypsowa szer. 1 cm każda, taśma szer. 5 cm w kolorze lila - wszystkie taśmy dł. ok. 120 cm.

Wykonanie:
na złotej taśmie zaznaczyć długość przodu żakietu, resztę zaprasować odpowiednio do kształtu podkroju szyi, naciągając jeden brzeg. Przypiąć taśmę obok listwy zapięcia na brzegu prawego przodu oraz na podkroju szyi, układając w rogu małą fałdkę. Końce taśmy podwinąć na dolnym brzegu żakietu i na brzegu lewego przodu obok listwy zapięcia. Końce taśmy wąsko przyszyć. Wąską taśmę w kolorze lila naszyć na środku pomarańczowej taśmy i przyszyć całość obok taśmy w klorze złotym.