Krajka, czyli kolorowe taśmy

rok temu

Samodzielne wykonanie dodatków zawsze dostarcza sporej dozy satysfakcji. Kolorowe taśmy rypsowe służą do stworzenia naprawdę ciekawych drobiazgów. To nieskomplikowane zajęcie daje niezwykłe efekty.


TORBA

Wymiary 40 x 36 cm

Potrzebne materiały:
aksamit, szer. 90 cm, 0,50 m, różnokolorowe taśmy rypsowe i aksamitne różnej szerokości i dł. 40 cmna przód torby, różnokolorowe taśmy rypsowe i aksamitne - dwie o szer. 2,5 cm oraz dwie o szer. 1 cm, każda dł. 1,30 m na uchwyty, nici.

Wykonanie:

z aksamitu skroić 2 części torby o dł. 47 cm i szer. 38 cm. Na jednej z nich naszyć wg uznania rypsowe i aksamitne taśmy. Obie części złożyć prawą stroną do prawej, boczne i dolne brzegi zszyć razem na szer. 1 cm. Brzegi szwów obrzucić. Górne brzegi podwinąć do wewnątrz na szer. 6 cm, złożyć podłożenie na pół i przyszyć. Taśmy o szer. 2,5 cm złożyć razem i zszyć brzegi. Po obu stronach doszyć po 1 wąskim pasku w dwóch różnych kolorach. Ze zszytych taśm przyciąć dwa równe odcinki na uchwyty torby i przyszyć ich końce pod górnym brzegiem torby każdy w odległości 6 cm od środka.

PASEK

Potrzebne materiały:
różnokolorowe taśmy rypsowe - dwie szer. 2 cm i dł. 1,15 cm oraz jedna szer. 1 cm i dł. 1,25 cm.

Wykonanie:
taśmy szer. 2 cm złożyć razem i zszyć brzegi. Z wąskiej taśmy odciąć 10 cm na szlufkę. Pozostałą taśmę naszyć wzdłuż na środku paska. Jeden koniec paska zawinąć dwukrotnie na szer. 1 cm i przyszyć. W odległości 16 cm od tego końca nabić nit, pozstałe dwa w odległości 4 cm każdy. Drugi koniec paska przełożyć przez poprzeczkę klamry i przypiąć. Ustalić potrzebną długość paska, obciąć taśmę w odległości 3 cm od klamry, zawinąć i przyszyć. Zszyć końce taśmy na szlufkę - gotowa długość 4 cm. Nasunąć szlufkę na pasek.

DEKORACJA ŻAKIETU Z DZIANINY

Potrzebne materiały:
żakiet z dzianiny, złota i pomarańczowa taśma rypsowa szer. 1 cm każda, taśma szer. 5 cm w kolorze lila - wszystkie taśmy dł. ok. 120 cm.

Wykonanie:
na złotej taśmie zaznaczyć długość przodu żakietu, resztę zaprasować odpowiednio do kształtu podkroju szyi, naciągając jeden brzeg. Przypiąć taśmę obok listwy zapięcia na brzegu prawego przodu oraz na podkroju szyi, układając w rogu małą fałdkę. Końce taśmy podwinąć na dolnym brzegu żakietu i na brzegu lewego przodu obok listwy zapięcia. Końce taśmy wąsko przyszyć. Wąską taśmę w kolorze lila naszyć na środku pomarańczowej taśmy i przyszyć całość obok taśmy w klorze złotym.

 

Komentarze
1

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!