Warszawa już od wielu dekad oferuje swoim mieszkańcom świetne kursy krawieckie, w ostatnich latach można jednak zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania tego typu szkoleniami. Wszystko dzięki modzie na szycie, która cały czas zyskuje nowe pasjonatki i pasjonatów tego wspaniałego zajęcia! Dzięki szyciu stworzysz unikatową i ekologiczną garderobę dopasowaną do Twoich wymiarów i sylwetki, a co więcej w bardzo przyjemny sposób spędzisz czas. Z doświadczenia wiemy, że szycie naprawdę uzależnia, a radość z noszenia własnoręcznie wykonanych ubrań i dodatków jest ogromna!  

Kurs krawiecki - dla kogo?

Jeszcze do niedawna pokutował w społeczeństwie pogląd, że krawiectwo to zajęcie nieatrakcyjne i nisko płatne, przeznaczone dla osób bez wyższych aspiracji zawodowych. Tego rodzaju opinie odeszły na szczęście do lamusa. W największych polskich miastach kursy krawieckie cieszą się dużą popularnością, stanowiąc odpowiedź na społeczną potrzebę ekspresji indywidualności twórczej. Co więcej kursy krawieckie to nie tylko wciągające hobby. Wiele szkół szycia oferuje profesjonalne zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania oraz umożliwia zdobycie kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu krawieckiego. Dzięki temu można przekształcić swoją pasję do szycia w satysfakcjonującą pracę.

Kurs szycia Warszawa: przegląd 

Dla wszystkich chcących nauczyć się szyć, przygotowałyśmy przegląd kursów szycia w Warszawie, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Co więcej wybrane przez nas szkoły szycia oprócz zajęć stacjonarnych oferują także kurs szycia online w postaci e-kursów, webinarów, a nawet całych wirtualnych pakietów do nauki szycia. Oznacza to, że jeśli mieszkacie kilkaset kilometrów od stolicy, kurs szycia w Warszawie nadal pozostaje w waszym zasięgu.

Ciekawe Szycie

Szkoła szycia zlokalizowana na Mokotowie zapewnia bogatą ofertę zajęć przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Osoby pełnoletnie mogą się tu nauczyć obsługi maszyny do szycia i owerloku, jak również wybierać spośród bogatego programu kursów tematycznych (m.in. szycie toreb, ubrań damskich, maskotek świątecznych). Dla dzieci znajdziecie natomiast wartościowe zajęcia dostosowane do ich zainteresowań i umiejętności w dwóch grupach wiekowych: 6-8 lat oraz 9-13 lat. 

Istnieje też opcja uczestnictwa w kursach zawodowych, organizowanych rokrocznie we współpracy z Polskim Instytutem Mody. Jest to cykl profesjonalnych zajęć dydaktycznych nastawionych na przekazanie słuchaczom solidnych podstaw nowoczesnego krawiectwa.

Szycia Przeszycia

Ta mieszcząca się w centrum stolicy szkoła stawia na różnorodność wrażeń manualnych, proponując swoim uczniom szeroką gamę zajęć i akcesoriów. W ofercie poza kursem szycia dla początkujących lub zaawansowanych oraz kursem kroju i szycia znajdziecie także bardziej nieoczywiste zajęcia jak np. szycie ubranek dziecięcychWarto podkreślić, że wszystkie szkolenia prowadzą wykładowczynie warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, mające spore doświadczenie w przekazywaniu fachowej wiedzy osobom uczącym się. Zapisując się na realizowane przez nie zajęcia autorskie, będziecie mieć pewność, że materiał podręcznikowy uda się przekuć w interesującą praktykę.

Dodatkową atrakcją szkoły Szycia Przeszycia są cotygodniowe webinary prowadzone na żywo i transmitowane na fanpage'u szkoły. Dostęp do każdego takiego wydarzenia jest wprawdzie płatny, ale jego koszty nie wydają się wygórowane. Tematyka zaś może zainteresować licznych pasjonatów szycia obojga płci.

ultraMaszyna 

Nowoczesna, pięknie urządzona i ciesząca się świetnymi opiniami szkoła szycia mieszcząca się na warszawskiej Woli prowadzona jest przez Ewę Wójcik - absolwentkę łódzkiej ASP (Projektowanie Tkaniny i Ubioru) oraz jej mamę - Jolantę Wójcik, która w krawiectwie działa już ponad 30 lat. W ultraMaszynie znajdziecie liczne kursy o bardzo szerokim zakresie poruszanych tematów. Obok nauki szycia na wszystkich poziomach zaawansowania takich jak m.in. podstawowy kurs szycia, kurs szycia detali, wakacyjny kurs szycia, kurs szycia bluzy z kapturem, oferowane są także zajęcia bardziej specjalistyczne jak np. kurs konstrukcji i modelowania odzieży, projektowanie mody i marki modowej czy rysunek żurnalowy dla początkujących. 

Co więcej ultraMaszyna prowadzi również szereg darmowych webinarów, płatnych kursów online dla początkujących i zaawansowanych, licznych wydarzeń szyciowych wśród których znajdziecie m.in. całoroczny konkurs "Projekt Burda" oraz sklep z maszynami do szycia i tkaninami. 

Zobacz wykroje krawieckie dla początkujących >>

Umiem Szyć

Umiem Szyć to kameralna pracownia krawiecka, która oferuje kursy szycia i warsztaty w centrum Warszawy i w Siedlcach, kursy online oraz zajęcia indywidualne. Do wyboru są kursy kroju i szycia, konstrukcji i modelowania odzieży damskiej oraz konstrukcji bielizny. Szkoła prowadzi też krawieckie zajęcia praktyczne dla uczniów, a także dla osób bezrobotnych skierowanych do niej przez Urząd Pracy.

Dodatkowa oferta szkoły Umiem Szyć obejmuje warsztaty z zakresu robótek na drutach oraz szycia pacynek dla dzieci. Firma prowadzi także usługę stacjonarnego wynajmu maszyn do szycia na godziny - to świetna opcja do samodzielnego przetestowania maszyny! 

Warszawa Szyje

Ostatnim przystankiem w naszej krawieckiej podróży jest szkoła Warszawa Szyje proponująca naprawdę różnorodną gamę usług. Oprócz nauki szycia w najrozmaitszych wariantach (kursy dla wszystkich grup wiekowych, szycie maskotek, szycie ekologiczne) oferowane są także warsztaty mydlarskie. W ich trakcie wykonuje się własnoręcznie musujące kule kąpielowe oraz zapachowe mydełka, zgodnie z własnymi preferencjami kolorystycznymi. Zajęcia odbywają się na Żoliborzu, niedaleko CH Arkadia. 

Poza tym Warszawa Szyje oferuje pasjonatom sztuki krawieckiej możliwość odpłatnego wynajmu maszyny do szycia oraz rezerwacji całej pracowni (do wyboru są trzy pomieszczenia). 

Ucz się szyć z Burda.pl

Jeśli uczysz się szyć sprawdź także nasze zakładki Podstawy Szycia oraz DIY Krok po kroku. Znajdziesz tam sporo wideo tutoriali i ilustrowanych instrukcji szycia krok po kroku z szyciem detali, wykończeń, akcesoriów, dodatków i obsługi maszyny do szycia! W lipcu szykujemy także darmowy webinar dla początkujących, który poprowadzi jedna z naszych mentorek! Będziecie mogli z nią uszyć oryginalny top na lato - szczegóły już wkrótce! ❤