TAK MOŻNA ZROBIĆ KWIATY Z PLASTIKU

Potrzebne materiały:
plastikowy skoroszyt, skóra, szablony (patrz załącznik), nity, nici, wodoodporny pisak, nożyce, młotek.

KROK 1. 
Na wewnętrznej stronie okładki skoroszytu odrysować szablony (ilość zależna od planowanej ilości kwiatków). Bardzo ważne jest, żeby zaznaczyć środek każdego kwiatka.

KROK 2.
Nałożyć mniejszy kwiatek na większy, ułożyć je razem na skórze i umocować, nabijając nit.

KROK 3.
Na obu częściach kwiatka wykonać głębokie nacięcia w kierunku nitu.

Etui na telefon komórkowy

Potrzebne materiały::
plastikowy skoroszyt np. w kolorze żółtym, skóra nappa wielkości 5 x 30 cm, 7 pustych nitów, papier, pisak wodoodporny, szpiczaste nożyczki, młotek, podkładka, nici, klej do tkanin.

Wykonanie:
skopiować z załącznika ksztaty kwiatków i pokrowca, przygotować szablony, a następnie wyciąć ze skoroszytu kontury kwiatków i pokrowca. Dopasować wielkość pokrowca do rozmiarów telefonu komórkowego. Skroić ze skóry bez zapasu 3 części pokrowca. Kwiatki wyciąć z plastikowej części skoroszytu i przymocować za pomocą nitów do jednej części (= przód) pokrowca według wskazówek KROK PO KROKU. Drugą część pokrowca przykleić od spodu lewą stroną do lewej. Przód i tył pokrowca ostębnować wąsko wzdłuż górnego prostego brzegu i na zaokrągleniach. Ułożyć na sobie przód i tył pokrowca lewą stroną na lewej i zszyć wzdłuż bocznych i dolnych brzegów, nie ujmując kwiatków.

Torba

Potrzebne materiały:
skórzana torba na zakupy, plastikowy skoroszyt np. w kolorze fioletowym, 20 pustych nitów, papier, pisak wodoodporny, spiczaste nożyczki, młotek, podkładka.

Wykonanie:
skopiować z załącznika kontury kwiatków, przygotować szablony, a następnie wyciąć ze skoroszytu kontury kwiatków. Na przodzie torby zaznaczyć zgodnie ze zdjęciem modelu punkty nasady. Wycięte z plastiku kwiatki przymocować za pomocą nitów do torbyi według wskazówek KROK PO KROKU.

Pasek

Potrzebne materiały:
skóra nappa np. w kolorze niebieskim szer. 20 cm, i dł. odpowiadającej obwodowi talii plus 6 cm, plastikowy skoroszyt np.w kolorze niebieskim, 16 pustych nitów, resztka taśmy z rzepem dł. 7 cm, papier, pisak wodoodporny, szpiczaste nożyczki, młotek, podkładka, nici, klej do tkanin.

Wykonanie:
skopiować z załącznika kontury kwiatków, przygotować szablony, a następnie wyciąć ze skoroszytu kontury kwiatków. Ze skóry skroić 2 paski szer. 10 cm i długości równej  obwodowi talii plus 6 cm. Na wewnętrznym pasku przyszyć w odległości 2 cm od końca szorstką część taśmy z rzepem na prawej stronie skóry. Drugi koniec paska przykleić pod spód na szer. 1 cm. Na zewnętrznym pasku przykleić jeden koniec pod spód na szer. 1 cm. Paski ułożyć na sobie prawą stroną na prawej. Brzegi zszyć na szer. 1 cm, pozostawiając zaklejone pod spód końce otwarte. Zapasy szwów w rogach uciąć ukośnie. Pasek wywrócić, zaprasować brzegi (temperaturę prasowania wypróbować najpierw na resztce skóry). Otwarty koniec skleić. Po przymiarce zaznaczyć długość paska. Przyszyć mechatą część taśmy z rzepem. Na pasku zaznaczyć środek przodu. Wycięte ze skoroszytu kwiatki rozmieścić na pasku zgodnie z oznaczeniem na ilustracji modelu. Kwiatki przymocować za pomocą nitów według wskazówek KROK PO KROKU.
 

Załączniki:
schemat.pdf