Potrzebne materiały

MATERIALY: czarna skóra, resztki skór, wkład G405, tkanina dł. 70 cm, podszewka, wąska i szeroka taśma z cupry, linijka, nożyce, nity, karabińczyki, półkółka, szpilki, dwustronna taśma klejąca, nici, młotek, nity oczkowe, rzemyk dł. 85 cm.
Wskazówka: wzory na aplikacje są na załączonym pod tekstem PDFie. Można je też zaprojektować samodzielnie.

Krok 1.
KROK 1 Z czarnej skóry skroić: 4 obszycia o wym. 7 x 45 cm (skroić też wkład G405), pasek o wym. 2,5 x 72 cm, 2 paski o wym. 1 x 8 cm na szlufki. Z materiału i podszewki skroić po 2 części o wym. 42 x 47 cm.
 

Krok 2.

KROK 2 Na częściach ze skóry (obszyciach) naprasować wkład, obszycia przyszyć na jednym krótkim boku części z materiału i podszewki. Rozprasować zapasy szwów.
 

Krok 3.

KROK 3 Z resztek skóry w różnych kolorach skroić cztery aplikacje. Używając dla ułatwienia taśmy dwustronnie klejącej, rozmieścić je na przodzie torby i wąsko ostębnować.
 

Krok 4.

KROK 4 Zszyć ze sobą po jednej części z materiału i podszewki wzdłuż brzegów obszyć. Rozprasować zapasy. Odszyć obie części torby, zostawiając otwór do wywinięcia.
 

Krok 5.

KROK 5 Zaszyć rogi, wykonując w odległości 11 cm od dołu szew prostopadły do szwu bocznego. Torbę wywinąć, zaszyć otwór w podszewce. Skórzane obszycie ostębnować na prawej stronie.
 

Krok 6.

KROK 6 Uchwyt: paski skóry odszyć taśmą z cupry. Na końcach przyszyć karabińczyki. Za szwami bocznymi na tyle umocować szlufki, ujmując półkółka.
 

Krok 7.

KROK 7 W odległości 3 cm od środka przodu po obu stronach zaznaczyć miejsca na nity. Kolejne oznaczenia wykonać w odstępach co 6 cm.
 

Krok 8.

KROK 8 Nabić nity oczkowe o średnicy 14 mm (zgodnie z instrukcją producenta). Przewlec przez nie pleciony rzemyk – będzie pełnił funkcję zapięcia.

Gotowa torba ma wymiary 40 x 45 cm i jest bardzo pojemna.
Można ją nosić do pracy, szkoły lub na zakupy.

Załączniki:
wzory.pdf