Ozdoby do ogrodu i na balkon - pomysły DIY na letnie przyjęcia

Sezon na letnie przyjęcia uważamy za otwarty! Niezależnie od pory dnia i formy spotkania, nasze pomysły pozytywnie i nastrojowo ozdobią Twój stół. Będą idealne do ogrodu, na balkon czy na piknik, wprowadzając miłą i radosną atmosferę. Co więcej wykonasz je w bardzo prosty, szybki i tani sposób. 

Lampion ze słoika z kwiatowym wiankiem

Będzie pięknie wyglądał zarówno w czasie dnia, jak i wieczorem z zapaloną świeczką. Najlepiej stwórz dwa lub trzy lampiony, będą prezentować się letnio i uroczo. 

Potrzebne materiały: słoik, kilka gałązek goździków w dowolnym kolorze (my użyliśmy różowych), dekoracyjny żwirek kolorystycznie pasujący do kwiatów, duża igła, gruba bawełniana nitka i dekoracyjna wstążka lub cienki pasek koronki.

Krok 1. Zacznij od przygotowania wianka. Utnij główki kwiatów i za pomocą igły nawlecz jeden za drugim na nitkę. Odmierz długość, która będzie równa obwodowi rantu od słoika. Zawiąż ze sobą dwa końce nitki, tworząc wianek.

Krok 2. Do słoika wsyp żwirek. W środek wstaw świeczkę.

Krok 3. Na rant słoika nałóż kwiatowy wianek. Przewiąż słoik dekoracyjnie wstążką lub białą koronką.

Ozdobne wiatraczki

Śliczna ozdoba, która w wietrzny dzień będzie się uroczo kręcić. Wiatraczki wyglądają najlepiej w kolorowych doniczkach. 

Potrzebne materiały: ozdobny dwustronny karton („Starlight”, Heyda), mata do cięcia, ołówek, nożyczki, młotek, drewniane patyczki, drut, dłuto, dziurkacz rewolwerowy, naparstek, koraliki.

Krok 1. Z kartonu wytnij kwadrat (14 x 14 cm) i ołówkiem narysuj przekątne. Zaznacz środek i w odległości 1,5 cm wykonaj na liniach oznaczenia.

Krok 2. Za pomocą dłuta i młotka zrób na środku otwór i wszystkie 4 rogi natnij wzdłuż linii od rogów aż do oznaczeń. 

Krok 3. Dziurkaczem wykonaj na każdym prawym rogu otwór – w sumie 4. Z kartonu wytnij koło (od naparstka), na środku zrób otwór.

Krok 4. Na drucik dł. 40 cm nawlecz koralik i kółko, następnie po kolei nawlecz wszystkie 4 rogi i sam kwadrat. Na koniec drucik przymocuj do patyczka.

Truskawkowe ozdoby na słomki 

Mały, ale ładny i stylowy dodatek, który umili picie letnich i owocowych napojów. W trosce o środowisko polecamy korzystanie ze słomek bambusowych wielorazowego użytku lub papierowych. 

Potrzebne materiały: resztki różowego i jasnozielonego filcu, nici, igła do szycia ręcznego, szpilki, nożyczki, flamaster, czerwone koraliki, szablon >>

Krok 1. Truskawki wytnij dwukrotnie, a listki pojedynczo. Części truskawki zepnij szpilkami, zaznaczając miejsce na przeciągnięcie słomki.

Krok 2. Truskawką wąsko ostębnuj po obu stronach zaznaczonego otworu na słomkę i dobrze zaszyj nitkę. Przypnij listek i kilkakrotnie przeszyj go wzdłuż i wszerz.

Krok 3. Koraliki naszyj ręcznie, rozmieszczając je równomiernie na całej powierzchni truskawki.

Więcej truskawkowych inspiracji, ozdób do ogrodu oraz na balkon, a także kulinarnych pomysłów idealnych na upały znajdziesz w archiwalnych wydaniach magazynu Burda Style - 7/2018 oraz 6/2017!