Przegląd stylizacji tygodnia - luty 

Luty rozpoczęliśmy od stylizacji tygodnia, która okazała się spóźnionym prezentem gwiazdkowym. Autorka ogrodymilki uszyła młodzieżową bluzę z kapturem na specjalne życzenie syna. Wykrój 120 pochodzi z grudniowego wydania magazynu Burda Style 12/2018 i zgodnie z instrukcjami, posiada wszystkie niezbędne detale – kaptur ściągany sznurkiem, mankiety oraz przednią kieszeń. Od oryginału różni go kolor oraz nadruk - szary materiał zastąpiono niebieskim, a marynistyczne nadruki stworzyły prawdziwą "bluzę dla nawigatora"

Kup wykrój >> 

Kolejną stylizacją, która zdobyła Wasze uznanie jest uroczy duet, który prezentuje się zjawiskowo - Płaszcze dwa - czyli płaszczyk dla mamy i córki w pięknym, żółtym kolorze! Katarzyna Lewandowska - Igłą i Drutem  - uszyła dwa płaszczyki z flauszu, podszywając je pikówką. Płaszcz damski to wykrój 109 z magazynu Burda Style 10/2018 - w wersji Katarzyny zyskał sportowego charakteru poprzez zmianę koloru oraz dodanie kaptura z futrzanym obszyciem. Do płaszczyka dziecięcego (wykrój 138) również doszyty został stylowy kaptur oraz mankiety w kwiatowy wzór tworząc cieplejszą i praktyczniejszą wersję płaszcza niż oryginalny wykrój! 

Kup wykrój >>

Kup wykrój >> 

W trzecim tygodniu lutego podziwialiśmy stylizację prawdziwie karnawałową - błyszczące szorty o kroju paperbag autorstwa uszyta. Uszycie szortów okazało się krawiecką podróżą w nieznane pełną serii debiutów. Jak przyznaje autorka,"pierwsze niedzianinowe spodnie - pierwszy rozporek - pierwszy raz kroiłam nożem krążkowym - pierwsze patki kieszonek". Jak na pierwszy raz, efekt wyszedł zachwycający! Te stylowe bermudy to wykrój 104 z magazynu Burda 2/2017 - do ich wykonania użyto poliestru z błyszczącymi kropkami uzyskując oryginalny i wyrazisty model! 

Kup wykrój >> 

Luty zakończyliśmy prawdziwie zimowym akcentem, który choć piękny i okazały, mamy nadzieję, że posłuży jak najkrócej i spokojnie poczeka do kolejnej zimy. Mowa o wełnianym płaszczu z kożuszkiem, który uszyła Kasia Mazurek. Płaszcz posiada modny krój oversize, podłużne guziki i niebieską, własnoręcznie pikowaną podszewkę, dodatkowo ocieploną watoliną! Biały baranek na kołnierzu i mankietach wspaniale ożywia całość dzięki kontrastującemu kolorowi. Płaszczyk został uszyty z okładkowego wykroju 109 z Burdy 12/2017 - śmiało można go też przerobić na wiosenną wersję!

Kup wykrój >> 

Czy któryś wykrój przypadł Wam do gustu? A może już uszyliście modele z naszych lutowych propozycji? Koniecznie pochwalcie się w komentarzach!